Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uważaj na WhatsApp Rose: aktualizacja to wirus kontrolujący Twój telefon

Użytkownicy wiadomości WhatsApp są złośliwie atakowani przez „różową” wersję aplikacji, która jest niczym innym jak wirusem.

W ostatnich dniach wysłano wiadomość do kilku użytkowników wiadomości WhatsApp, oferując im zmianę koloru z zielonego na różowy.

Flirtowanie może mieć poważne konsekwencje, ponieważ ta aktualizacja niesie ze sobą ryzyko zainstalowania wirusa, który przejmie kontrolę nad Twoim telefonem.

To badacz Rajshekhar Rajaharia wywołał alert na Twitterze: „Uważaj na WhatsApp Pink! Wirus rozprzestrzenia się w grupach WhatsApp z linkiem do pobrania APK. Nie klikaj linku o nazwie #WhatsappPink. Będzie miał pełny dostęp do Twojego telefonu. Przegraj natychmiast ”.

Wirus przejmie kontrolę nad Twoim telefonem, ale przede wszystkim pozwoli hakerom odzyskać Twoje dane osobowe, w tym dane bankowe.

Jeśli zainstalowałeś aplikację, co jest rozwiązaniem, odinstaluj ją jak najszybciej, rozparuj wszystkie urządzenia internetowe Whatsapp, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i sprawdź uprawnienia wszystkich aplikacji, jeśli jedna z nich wygląda podejrzanie, anuluj tę autoryzację .

Przypominamy, że nigdy nie należy instalować plików APK bezpośrednio na telefonie, ale preferować pobieranie bezpośrednio na platformach takich jak Google Play Store lub Appel Store.

READ  Seria Xbox Xbox One