Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Usbek i Rica – Zmutowane bakterie zaatakowały Międzynarodową Stację Kosmiczną i zagrażają astronautom

Usbek i Rica – Zmutowane bakterie zaatakowały Międzynarodową Stację Kosmiczną i zagrażają astronautom

Co gorsza, szczepy te są również „wielooporne” na antybiotyki. ” [Celles-ci] Wykazuje mechanizmy oporności klasyfikujące go do grupy patogenów UcieczkaNaukowcy szczegółowo, Grupa patogenów, o których wiadomo, że są wyjątkowo oporne na leczenie przeciwdrobnoustrojowe. »

Według naukowców, którzy to badali, adaptacja genetyczna tych bakterii może wynikać z „ Wyjątkowy charakter ciśnień wywieranych w środowisku kosmicznym, które różnią się od tych na Ziemi. » « Zamknięte środowiska zabudowane przez człowieka, takie jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, to wyjątkowe obszary, w których panuje trudne środowisko narażone na mikrograwitację, promieniowanie i wysoki poziom dwutlenku węgla.2. Wszelkie mikroorganizmy wprowadzone na te obszary muszą się przystosować, aby móc się rozwijać „, podsumowuje komunikat prasowy NASA.

Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię – niebezpieczeństwo zanieczyszczenia?

To wystarczy, aby podważyć panujący pogląd, że przestrzeń, zwłaszcza z powodu promieniowania kosmicznego, jest wroga wszelkim formom życia. Nie jestem jednak pewien, czy wiadomość zostanie dobrze przyjęta przez astronautów, których wspólne zamieszkiwanie z tymi tajnymi przejściami drobnoustrojów może mieć wpływ na ich bezpieczeństwo i zdrowie. W znaczący sposób », obawia się NASA.

READ  ZDJĘCIA THOMAS BISKETT: Ten luksus podarowany przez astronautę z okazji 14 lipca