Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są obowiązkowe i zalecane wzmocnienia w wieku dorosłym?

Jakie są obowiązkowe i zalecane wzmocnienia w wieku dorosłym?

Chociaż prawie połowa Francuzów twierdzi, że nie jest świadoma zalecanych szczepień dla dorosłych, władze odpowiedzialne za opiekę zdrowotną w dalszym ciągu podkreślają znaczenie aktualizowania szczepień przez całe życie.

Tężec, błonica i krztusiec… dorośli muszą nadal być szczepieni, chociaż około co drugi Francuz Stwierdził, że nie wiedział o tej sprawie w kwietniu ubiegłego roku W kampaniach przypominających. Z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień władze odpowiedzialne za opiekę zdrowotną w dalszym ciągu podkreślają „niezbędny” charakter aktualizacji swoich szczepionek.

„Aby zapewnić skuteczną i trwałą ochronę, istotne jest aktualizowanie szczepionek przez całe życie”. ubezpieczenie zdrowotne Na jego stronie.

Wymagane dTP i krztusiec

Obowiązkowe dawki przypominające obejmują szczepionki przeciw błonicy, tężcowi i polio (dTP). Booster dTP jest „konieczny” dla utrzymania swojej skuteczności co 20 lat, czyli po 25 latach, 45 latach, 65 latach, a następnie raz na dziesięć lat.

Mniej znane jest to, że szczepionkę przypominającą przeciwko krztuścowi należy podać w wieku 25 lat. W zeszłym tygodniu francuski Urząd ds. Zdrowia Publicznego wezwał do zachowania czujności w związku z wznowieniem rozprzestrzeniania się tej wysoce zaraźliwej i czasami niebezpiecznej choroby.

Chociaż od czasu wprowadzenia szczepionki liczba przypadków krztuśca gwałtownie spadła, „bakterie w dalszym ciągu się rozprzestrzeniają” i dotykają większą liczbę niemowląt, których nie można zaszczepić, a także młodzież i dorosłych, którzy utracili ochronę przed szczepieniem, zwłaszcza z powodu nieodpowiednich przypomnień.

Wzrost liczby szczepień w 2023 r

Oprócz tych dwóch obowiązkowych dawek przypominających istnieją szczepionki zalecane przez władze odpowiedzialne za ochronę zdrowia, takie jak coroczna szczepionka przeciwko grypie, szczepionka przeciwko Covid-19 lub obecnie szczepionka przeciwko półpaścowi dla osób powyżej 65. roku życia. Wszystkie zalecane szczepionki są wymienione w naszym kalendarzu szczepieńubezpieczenie zdrowotne.

Według SpF wśród osób dorosłych poziom zaszczepienia przeciwko grypie i Covid-19 „wśród osób z grupy ryzyka pozostaje niewystarczający”.

READ  Najgorsze pokarmy, których należy unikać, aby ustabilizować poziom cholesterolu

Nieco ponad połowa osób w wieku 65 lat i więcej (54%) została zaszczepiona przeciwko grypie w sezonie 2023-2024, o 2,2 pkt. mniej niż rok wcześniej, i nieco ponad jedna czwarta (25,4%) osób w wieku do 25 lat ogółem. 65 jest zagrożonych poważną chorobą, czyli o 6,2 punktu mniej. Tylko jedna trzecia osób w wieku 65 lat i więcej została zaszczepiona przeciwko Covid-19.

W swoim rocznym raporcie SpF odnotowała wzrost liczby wyszczepień Francuzów w 2023 r., która musi jeszcze „poprawić się” w przypadku niektórych infekcji, w szczególności tych, których liczba rośnie, takich jak odra.

Biorąc pod uwagę „ponowne pojawienie się chorób, którym można zapobiegać, takich jak odra”, oraz przyjazd milionów gości z zagranicy podczas Igrzysk Olimpijskich, „szczególnie konieczne jest (…) wzmocnienie programu szczepień wszystkich dzieci, młodzieży i młodych dorosłych urodzonych po 1980 r. które nie otrzymały pełnego dwudawkowego schematu, podała agencja w poniedziałek 22 kwietnia.

Zauważyła jednak, że poparcie dla szczepień we Francji kontynentalnej „ustabilizowało się” na „wysokim poziomie”: ogółem ponad 8 na 10 osób popiera szczepienia.

Margaux de Frouville i Theo Bottavi

Najczesciej czytane