Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nicolas Escurat „łączy niebo z ziemią”

Nicolas Escurat „łączy niebo z ziemią”

INależy do tych ludzi, którzy lubią mieć głowę w gwiazdach. Nicola EscuratLandis (45 l.) od długiego czasu mieszka i pracuje w Dordogne. Należy do rosnącej społeczności astrofotografów, amatorów i entuzjastów, cenionych przez zespoły NASA za zdjęcia ukazujące zjawiska na niebie niedostrzegalne lub niedostrzegalne gołym okiem…

INależy do tych ludzi, którzy lubią mieć głowę w gwiazdach. Nicola EscuratLandis (45 l.) od długiego czasu mieszka i pracuje w Dordogne. Należy do rosnącej społeczności astrofotografów, amatorów i pasjonatów, zauważanych przez zespoły NASA ze względu na zdjęcia ukazujące zjawiska na niebie niedostrzegalne lub niedostrzegalne gołym okiem.

To jedno z najnowszych zdjęć opublikowanych przez astrofotografa z Périgord: przejście komety „Szatan” nad oświetlonym Château de Biron.

Nicola Escurat

„Nocą kamera może uchwycić światła, których nasze oczy nie dostrzegają” – mówi. Jego kolega Julian Luton przyciągnął uwagę amerykańskich naukowców poświatą nad Château de Losse, transmitowaną przez Apod (przyp. red.: Astronomy Image of the Day) hostowanego przez NASA. Zobaczył swoją „czerwoną meduzę”, sfotografowaną nad Benac, wędrującą po sieci, aż znalazła się w tym samym kalendarzu Apod w październiku 2023 r. Co to jest? Nicola Escurat odpowiada: „Płeć: ulotne zjawisko świetlne towarzyszące burzom. »

Nicolas Escurat, który mieszka w Siorac-en-Périgord, czasami spędza całe noce na śledzeniu obrazu, aby uzyskać jak najbliżej idealnego ujęcia.
Nicolas Escurat, który mieszka w Siorac-en-Périgord, czasami spędza całe noce na śledzeniu obrazu, aby uzyskać jak najbliżej idealnego ujęcia.

Nicola Escurat

Całkowite zaćmienie słabnącego księżyca, ukazujące Pałac Castelno.
Całkowite zaćmienie Księżyca, ukazujące Pałac Castelno.

Nicola Escurat

Piękno połączone

W większości jego obrazów niebiański blask miesza się z ziemskim pięknem. Wydaje się, że kometa spada na Château de Beynac, deszcz góruje nad Cingle de Trémolat, a różne sekwencje całkowitego zaćmienia Księżyca wydają się kończyć za Château de Castelnaud… „Lubię łączyć niebo z ziemią” – potwierdza Nicolas Escurata, który uczynił ze swojego adoptowanego Périgorda ulubione tereny łowieckie. Wyszukaj „magiczne” obrazy.

READ  W obliczu wariantu delta twoja infekcja wirusem Covid-19 nie chroni tak dobrze, jak szczepionka
Droga Mleczna podkreśla wioskę Belvis.
Droga Mleczna podkreśla wioskę Belvis.

Nicola Escurat

„Dużo sprawdzam z wyprzedzeniem. Od tego zależy jakość obrazu”.

W przeszłości Nicolas Escurat zadowalał się obserwowaniem. Aż pewnego dnia… „Kiedy byłem w szóstej klasie, rodzice dali mi na moją prośbę kamerę filmową, a nieco później teleskop” – mówi. Od tamtej pory pasja do nieba go nie opuściła.

Lokalizacje

Dziś, ze swoim 360-stopniowym aparatem i czterema wysokiej klasy lustrzankami cyfrowymi, mężczyzna regularnie wyrusza o zmierzchu w poszukiwaniu ujęć, które chce, aby były jak najdoskonalsze. „Czasami muszę podjąć dwie, trzy, cztery próby, zanim uda mi się zrobić właściwe zdjęcie. Znaczenie miejsca, odpowiedniego czasu, „właściwej osi”, idealnych warunków, np. w przypadku zdjęć burzy „powinno być niebo”. przezroczysty” – mówi astrofotograf.

Sprawcy tańczyli na Sarlatu.
Sprawcy tańczyli na Sarlatu.

Nicola Escurat

„Dużo sprawdzam z wyprzedzeniem” – potwierdza. Od tego zależy jakość obrazu. „Jest z zawodu technikiem leśnym i ma szczęście widzieć miejsca niedostępne lub ledwo dostępne dla ogółu społeczeństwa, „często na skraju klifów lub na skalistych wychodniach”. Wspaniałe widoki. Ma także przywilej dostępu do map pełnych parametrów pogodowych przydatnych w uprawianiu astronomii, a co za tym idzie, także w wyszukiwaniu zdjęć nocnych.

Rezultatem całej tej pracy była seria oszałamiających zdjęć, które zadziwią opinię publiczną, ale nie tylko: „Dzisiaj kontaktuje się ze mną wielu naukowców” – zaświadcza Nicola Escurat. Nasza praca pomaga im w badaniach. »