Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Voyager 1, najdalsza sonda od Ziemi, przesyła dane na Ziemię

Voyager 1, najdalsza sonda od Ziemi, przesyła dane na Ziemię

the Laboratorium Napędów OdrzutowychLaboratorium Napędów Odrzutowych (JPL) Ogłoszono: Sonda NASANASA Jeszcze lepiej, pięć miesięcy po zaprzestaniu wysyłania danych, które mogą zostać wykorzystane naukowo i przez zespoły operacyjne. Po wystartowaniu w 1977 roku Voyager 1 jest dziś najdalszą sondą od Ziemi. Podobnie jak jego siostra Podróżnik 2Podróżnik 2żeglując w przestrzeni międzygwiezdnej.

Legendarne sondy Voyagera otrzymują ważną aktualizację dotyczącą ich międzygwiezdnej podróży

Pierwszy krok przed powrotem do normalności

14 listopada NASA ogłosiła, że ​​Voyager 1 nie jest już w stanie przesyłać danych naukowych ani zdrowotnych. Jednak 46-letnia sonda otrzymała zdalne sterowanie od JPL i nadal działała normalnie. Po pięciu miesiącach dochodzenia zespołom udało się zidentyfikować źródło problemu. Było to jedno z trzech KomputeryKomputery Umieszczony na pokładzie sondy, odpowiada za przechowywanie danych przed przesłaniem ich na Ziemię.

różnica Izoluje przydzielony kod sekcja po sekcji w innym obszarze pamięci komputera pokładowego. Praca nad problemem trwała długo, bo komunikacja sondy z naszą planetą trwa 22,5 godziny. Dziś Voyager 1 po raz kolejny może komunikować się o swoim stanie zdrowia. Zespoły mają nadzieję, że ponownie będą mogły uzyskać dane naukowe.

READ  Coraz więcej produktów zanieczyszczonych tlenkiem etylenu