Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Upamiętnienia zamachu bombowego na teatr Mariupol w Kijowie i Lwowie

Okładka: Mieszkańcy biorą udział w uroczystości upamiętniającej ofiary zamachu bombowego w Mariupolu przed rokiem przed Operą Narodową Ukrainy w Kijowie, 16 marca 2023 r. Siergiej Czubiński/AFP

  • Pierwsze obiecane Ukrainie przez Polskę myśliwce MiG-29, radzieckiej konstrukcji, zostaną jej dostarczone w najbliższych dniach.— powiedział prezydent Andrzej Duda. Oczekuje się, że wkrótce zostanie dostarczonych sześć kolejnych Mig-29.
  • Stany Zjednoczone ponownie odmówiły dostaw myśliwców siłom ukraińskimPo upadku polskiego rządu. „To nie zmienia naszej analizy.. „Nie ma tego na stole”.— powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, John Kirby
  • Amerykański bezzałogowy statek powietrzny MQ-9 Reaper został znaleziony w pobliżu Sewastopola we wtorek 14 marca po zderzeniu z rosyjskim odrzutowcem na Morzu Czarnym.na Krymie, na głębokości około 900 metrów, poinformował w czwartek lokalny serwis informacyjny ForPostPowołując się na źródło bliskie rosyjskiemu Ministerstwu Obrony.
  • Pentagon opublikował nagranie z przechwycenia Reaper MQ-9 UAV przez rosyjskie myśliwce Su-27. Materiał filmowy, opublikowany przez amerykańską bazę wojskową w Europie, trwał około czterdziestu sekund i pokazywał rosyjski Suchoj 27 dwukrotnie przelatujący tuż nad dronem.
  • Przekazywanie ukraińskich dzieci do Rosji lub do części Ukrainy znajdujących się w posiadaniu sił rosyjskich „zbrodnia wojenna”Zaufaj śledczym Rady Praw Człowieka ONZ Pierwsza wypowiedź w temacie.

Znajdź naszą wczorajszą relację na żywo, klikając ten link.

Przeczytaj nasze artykuły, analizy i raporty na temat wojny na Ukrainie

szyfrowania. Paryż 2024: Puchar Świata w boksie ilustruje równowagę sił po powrocie rosyjskich i białoruskich sportowców

Wywiad. Emmanuel Siwa, Generalny Przedstawiciel ds. Uzbrojenia: „Weszliśmy w gospodarkę wojenną”

Chroniczny. Sylvie Kaufmann: „To jest drugi front rosyjskiej wojny: destabilizacja, dezinformacja i wszystko, co służy do przeciwdziałania wpływom UE”

PRAWDA W Ameryce wojna na Ukrainie toczy się w wyścigu o republikańską nominację

READ  Warszawa nie musi iść na żadne ustępstwa wobec UE

List z Moskwy. Dzieci Iriny Sławiny, rosyjskiego rodzeństwa rozdzielonego wojną na Ukrainie

szyfrowania. Pojawienie się „narracji” lub strategicznego wykorzystania narracji

Raportowanie. Estonia poddaje recyklingowi dawną tajną bazę okrętów podwodnych, relikt sowieckiej przeszłości

PRAWDA Odpowiedzi na „świat” Najczęściej zadawane pytania