Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska zgadza się na utworzenie Funduszu na rzecz Transformacji Środowiska

AA / Bruksela

Państwa członkowskie Unii Europejskiej (UE) uzgodniły utworzenie funduszu o wartości 17,5 miliarda euro na wsparcie sektorów najbardziej dotkniętych transformacją środowiskową.

Rada Unii Europejskiej ogłosiła w poniedziałek, że porozumienie o „Funduszu Zielonej Transformacji”, dzięki któremu Unia Europejska stanie się „zielonym” kontynentem do 2050 roku, zostało zatwierdzone przez państwa członkowskie.

Tym samym łączną kwotą 17,5 mld euro będą wspierane projekty, które ograniczą zużycie paliw kopalnych w krajach UE i przekształcą sektory o wysokiej intensywności emisji gazów cieplarnianych.

Ponadto fundusz wniesie wkład w różne inwestycje, które ożywią gospodarkę na terenach, na których znajdują się zakłady przemysłowe powodujące poważne zanieczyszczenia.

Ponadto fundusz będzie również wspierał reorientację osób, które po zamknięciu wspomnianych placówek pozostaną bezrobotne.

Szacuje się, że niektóre kraje, takie jak Polska i Niemcy, które rozważają zamknięcie swoich kopalń węgla kamiennego (węgla kamiennego), odniosą duże korzyści z funduszu.

* Przetłumaczone z tureckiego przez Hilala Sarfali Sari

Tylko część depesz, które Agencja Anadolu nadaje swoim abonentom za pośrednictwem Wewnętrznego Systemu Dystrybucji (HAS), emitowana jest na stronie AA w sposób zwięzły. Skontaktuj się z nami, aby subskrybować.

READ  W Loudéac liceum Xavier-Grall stale się rozwija - Loudéac