Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyzwania dla przyszłości największego pływającego parku słonecznego w Europie

Ten pływający park słoneczny, utworzony w zeszłym roku na 18-hektarowym jeziorze w pobliżu Zwolle w Holandii, jest największym tego typu poza Azją. Dzięki 73 000 paneli słonecznych, 13 inwerterom i 338 inwerterom pokrywa 6% zapotrzebowania miasta na energię elektryczną i jest centrum zaawansowanych technologii o unikalnym designie.

„Pływająca farma słoneczna działa jak elektrownia słoneczna na ziemi lub panele na dachu” Identyfikuje Willema Bischoffela, kierownika projektu Floating Solar Energy w BayWare Corporation, który towarzyszy nam na miejscu. „Ale w naszym przypadku chodzi o panele słoneczne zainstalowane na małych łodziach z czterema pontonami: to podstawowy kadłub” Mówi przed dodaniem: „Na górze jest stalowa konstrukcja w postaci dachów”.

Użyj niewykorzystanego miejsca

Projekt Prowadzona przez BayWare, europejskiego dostawcę energii słonecznej. Ta niemiecka firma działa na całym świecie i pracuje nad rozwiązaniami w zakresie energii odnawialnej, które umożliwiają wykorzystanie niewykorzystanych zasobów, takich jak sztuczne holenderskie jezioro.

„Dużą zaletą jest to, że w krajach, w których występuje duża gęstość zaludnienia, ale mało dostępnej ziemi, możemy korzystać z przestrzeni, które nie przynoszą już żadnych istotnych korzyści”. Benedict Ortmann, dyrektor globalny ds. projektów słonecznych w BayWa re.

„Kiedy patrzymy na nasze obiekty w Polsce, udowadniamy, że po raz pierwszy możemy wytwarzać energię słoneczną po kosztach ekwiwalentnych lub nawet niższych niż gaz, węgiel czy ropa” Potwierdza.

Jest to ważne, ponieważ koszty inwestycji w systemy energii odnawialnej są nadal wysokie.

Długa żywotność w celu obniżenia kosztów

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych komponentów ten ogród słoneczny zyskuje na wydajności i trwałości. Pozwala to na dłuższą metę obniżyć koszty dla dostawcy i klientów.

„Piękno energii odnawialnej polega na tym, że słońce i wiatr są za darmo” Benedict Ortmann wskazuje. „Oznacza to, że im dłużej działa farma słoneczna lub wiatrowa, tym niższa jest cena wyprodukowanej energii elektrycznej, więc potrzebujemy komponentów, które mają długą żywotność” – powiedział. Potwierdza.

READ  Małe i średnie kapitalizacje: Portzamparc publikuje swój wybór na czerwiec

W szczególności falowniki są niezbędnym elementem każdej farmy fotowoltaicznej. Willem Biesheuvel pokazuje nam te urządzenia: „Każdy rząd łodzi jest podłączony do reflektora. Widać kable wychodzące z jednostek pod torem wodnym, na którym się znajdujemy” On opisuje.

Centralna rola transformatorów

Falowniki takie jak te od Huawei Przekształcanie prądu stałego z paneli słonecznych na prąd przemienny, który integruje się z siecią elektryczną i dostarcza użytkownikom końcowym.

„Obecnie stosuje się transformatory o większej mocy” Odnosi się do kierownika projektu. „W ten sposób potrzebujemy mniej w systemie; oszczędzamy również miejsce i obniżamy koszty” Ogłosić.

Ten ogromny pływający park słoneczny ma żywotność co najmniej 30 lat. Firma pracowała nad Zrównoważony rozwój jej projektuR. Większość użytych materiałów nadaje się do recyklingu.

„Ten rodzaj innowacji jest niezbędny do oszczędzania energii w przyszłości” Sugestia Williama Besheville’a. „To pierwszy krok do osiągnięcia tego celu; oczywiście kolejnym krokiem będą instalacje na większych jeziorach, a nawet na morzu” Wnioski.