Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska zakazuje białoruskim liniom lotniczym wchodzenia do swojej przestrzeni powietrznej

Ta decyzja została podjęta po Białorusi Samolot Ryanair został porwany w maju, powołując się na groźbę zamachu bombowego w celu aresztowania przeciwnika.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Środek wchodzi w życie w sobotę. W piątek, 4 czerwca, Unia Europejska podjęła decyzję o zakazie wstępu białoruskim firmom w swoją przestrzeń powietrzną, dwa tygodnie po tym, jak Białoruś zdecydowała się zmienić kierunek lotu samolotu z dysydenckim dziennikarzem Romanem Protaseviciem. Zakaz dotyczy przede wszystkim narodowej linii lotniczej Belavia.

W środę europejskie firmy otrzymały już instrukcje, by z przyczyn z tym nie latać nad białoruską przestrzenią powietrzną “Bezpieczeństwo”. „Wkrótce nastąpi więcej sankcji wymierzonych w podmioty i osoby fizyczne.Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel ostrzegł przed ponownym wezwaniem do ل „Uwolnić wszystkich więźniów politycznych na Białorusi”.

23 maja Białoruś porwała lot Ryanaira z Aten do Wilna do Mińska, powołując się na groźbę bombową. Jeden z przeciwników reżimu Aleksandra Łukaszenki, Roman Protasewicz, był w samolocie i został aresztowany podczas lądowania, podobnie jak jego dziewczyna.

READ  Oficer piechoty morskiej aresztowany i oskarżony o udział w ataku na Kapitol