Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska przygotowuje się do „surowych” sankcji w celu „odstraszenia” Moskwy

Europejczycy nadal mają nadzieję, że poprzez dialog przekonają prezydenta Rosji Władimira Putina do porzucenia możliwej inwazji na Ukrainę, ale w piątek 14 stycznia zaczęli się przygotowywać”.Lourdes„Sankcje wobec Moskwy z powodu”powstrzymaćI potwierdzić ich wiarygodność w obliczu ich amerykańskiego sojusznika.

«Mamy wolę odstraszenia Rosji, zbieżność analiz, zbiorową determinację do działania, wolę, by UE została wysłuchanaSzef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian, którego kraj obecnie przewodniczy Unii Europejskiej, potwierdził prasie podczas nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych UE zorganizowanego w czwartek i piątek w Brest w zachodniej Francji. „Na stole są sankcje. Przekonanie jest takie, że niebezpieczeństwo rosyjskiej ingerencji na Ukrainie jest realne i musimy być gotowi na reakcjęInny minister powiedział AFP. „Nie wolno nam czekać tygodniami na porozumienie, jak miało to miejsce w przypadku aneksji Krymu w 2014 roku”, potwierdził. Powiedział, że kolejna dyskusja jest zaplanowana na oficjalne spotkanie ministrów 24 stycznia w Brukseli.

Zobacz też Cierpliwość Rosji „skończyła się” w rozmowach z NATO

Rosja zgromadziła na granicach Ukrainy blisko 100 tys. żołnierzy, czołgów i artylerii. Zaprzecza chęci kontynuowania interwencji wojskowej, ale nie jest przekonująca. „Putin jest szachistą– Zauważył europejski przywódca.To nieprzewidywalne, ale pora działać, bo jeśli poczeka, Ukraina będzie silniejszaPowiedział, aby wyjaśnić swoje obawy podsycane mnogością wypadków.

Cyberatak na kilka rządowych stron internetowych na Ukrainie w piątek potwierdził obawy Europejczyków. „To bardzo niepokojące. Cyberatak może poprzedzać działania wojskoweskomentował austriacki minister Alexander Schallenberg. „To jest dokładnie to, czego się boimyDodano jego szwedzki odpowiednik Anne Lind. „Musimy być bardzo stanowczy w naszej odpowiedzi na Rosję i powiedzieć, że jeśli dojdzie do ataków na Ukrainę, będziemy bardzo silni i bardzo silni w naszej odpowiedzi.nalegała.

READ  Globalna aktualizacja pandemii

Europejczycy wciąż stawiają na dialog i dyplomację. Niemiecka minister Annalena Barbock powiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu jedzie do Moskwy na rozmowy.na wszystkich poziomach». «Dyplomację, szczególnie w czasach kryzysu, cechuje duża wytrwałość, wielka cierpliwość i silne nerwyi powiesił.

Ale Moskwa zalała Europejczyków dobrą wolą. „Nie widzę powodu, aby w ciągu najbliższych kilku dni siadać do stołu (negocjacyjnego), spotykać się ponownie i rozpoczynać te same dyskusje.Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow stwierdził po głębokich rozbieżnościach, jakie odnotowano podczas rozmów z Amerykanami w Genewie i spotkania Rady NATO-Rosja w Brukseli. „Zapytaj Moskwę, czy to mistyfikacjaJean-Yves Le Drian powiedział AFP.

Zobacz też Ukraina: rosyjskie czołgi trenują w pobliżu granicy

«być wiarygodnym»

Moskwa żąda od NATO prawnie i obowiązkowo rezygnacji z akcesji Ukrainy i Gruzji, których nominacje zostały zaakceptowane przez sojusz, oraz wycofania swoich żołnierzy z krajów, które stały się członkami po rozpadzie ZSRR w 1991 roku.

Europejczycy się bojąNowa JałtaDwustronna umowa między Waszyngtonem a Moskwą o bezpieczeństwie w Europie. Ich wiarygodność jest zagrożona, w zależności od rosyjskiego gazu i powiązań gospodarczych z Rosją, zawsze niechętnie podążali za Stanami Zjednoczonymi w konfrontacji z tym krajem. W Brześciu nie przestali chwalić koordynację”Absolutnie idealnez Amerykanami. Ale mają trudności z podążaniem za Waszyngtonem w sprawie opcji sankcji z obawy przed odwetem. Energia, finanse, technologie i ukierunkowane sankcje wobec rosyjskiego prezydenta: Zakres proponowany przez Stany Zjednoczone jest szeroki i podzielony, zwłaszcza w Niemczech, gdzie Partia Socjaldemokratyczna odmówiła wykorzystania gazociągu Nord Stream 2 jako dźwigni. Radca Olaf Schultz.

«Wiarygodność Europejczyków zależy od ich zdolności do przyjęcia surowych sankcjiMinister przyznał się do konsultacji z Agence France-Presse. «Liczy się odstraszanie, wiarygodność co do tego, co zostanie rozstrzygnięte, jeśli Rosja zaangażuje się w nową interwencję na Ukrainie.– powiedział zaangażowany w rozmowy dyplomata. „Ale cóż za niepowodzenie w odstraszaniu, jeśli mamy je zastosować– To by oznaczało, że nie udało nam się uniknąć konfliktu – podkreślił minister.

READ  COVID-Omicron: zanieczyszczenie zarejestrowane w Chinach, nałożono nowe środki zdrowotne