Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska proponuje zwolnienie zaszczepionych mieszkańców z badań i kwarantanny

Po wyrażeniu zgody na utworzenie Certyfikat europejski, 27 musi nastroić swoje skrzypce zgodnie z procedurami związanymi z tym certyfikatem. Bruksela zaleciła w poniedziałek 31 maja zwolnienie zaszczepionych mieszkańców Unii Europejskiej z badań i kwarantanny. Sugeruje się również, aby dzieci poniżej 6 roku życia były zwolnione z testu.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Europa staje się systemem rozproszonym w zdrowych korytarzach

Dążąc do ułatwienia powrotu do swobodnego przemieszczania się w federacji, Covid Digital Certificate Będzie obowiązywał w całej Unii Europejskiej od 1on jest Lipca, ale siedem państw członkowskich zacznie go wydawać we wtorek. Tak więc w tym dniu system zaczyna działać z technicznego punktu widzenia, według komisarza europejskiego Didiera Reyndersa.

Ten dokument ma potrójny wymiar: świadczy o szczepieniu, negatywnym wyniku testu lub odporności związanej z zakażeniem Covid przez mniej niż 180 dni. Aby ożywić turystykę, Komisja Europejska stara się koordynować procedury, którym podróżni będą musieli przejść na terenie Unii Europejskiej, ale ostatecznie za te decyzje odpowiadają państwa członkowskie.

Komisarz UE Didier Reynders, 21 maja w Brukseli.  Zasugerował również, że nie ma wymogu kwarantanny dla dzieci.

„Sugerujemy, aby nie poddawać badaniom lub kwarantannie osób, które zostały zaszczepione lub całkowicie wyzdrowiały”. Na konferencji prasowej Reynders powiedział, że to Covid, dodając, że jest to już praktyka w wielu państwach członkowskich. Osoba zostanie uznana za w pełni zaszczepioną 14 dni po otrzymaniu ostatniej wymaganej dawki. Państwa członkowskie mogą być mniej rygorystyczne, na przykład decydując, że pojedyncza dawka szczepionki wystarczy, aby dostać się do ich gleby.

W przypadku niezaszczepionych wszystko zależy od wskaźnika zakażenia

W przypadku podróżnych, którzy nie zostali zaszczepieni lub którzy niedawno nie zakontraktowali Covid, komisja sugeruje, że procedury różnią się w zależności od regionu pochodzenia, w zależności od Ustaw kolor Jest publikowany co tydzień przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

READ  Według ratusza od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w Mariupolu zginęło ponad 2100 osób

Testy i kwarantanny można nakładać tylko na podróżnych z regionów „ciemnoczerwonych”, z częstością przekraczającą 500 przypadków (na 100 000 mieszkańców) w okresie czternastu dni. Ponadto komisja sugeruje, aby okres ważności testu PCR został dostosowany do 72 godzin i 48 godzin w przypadku szybkiego testu antygenowego, jeśli ten ostatni jest akceptowany przez państwo członkowskie.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Od paszportu szczepionki po Europejski Zielony Certyfikat, jak Francja przyjęła Paszport Zdrowia

Dzieci poniżej 6 roku życia będą zwolnione z testu

Aby ułatwić rodzinom podróżowanie, podczas gdy najmłodsi nie są szczepieni, europejski dyrektor generalny zaleca, aby nie podlegać kwarantannie, gdy ich rodzice są zwolnieni. Sugeruje się również, aby dzieci poniżej 6 roku życia były zwolnione z testu.

Dla turystów z krajów trzeciego świata, „Jeśli przyjeżdżają do Europy z dowodem szczepienia, mogą również uzyskać europejskie zaświadczenia na podróż do Unii Europejskiej”.– dodał Reynders. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, które nie mają, „Wygląda na to, że obecnie zamiarem jest uzyskanie równoważnego dyplomu na szczeblu federalnym”.Komisarz europejski zaznaczył, że rozpoczęły się rozmowy z rządem Stanów Zjednoczonych, aby umożliwić uwierzytelnianie przekazywanych danych.

Świat z Agence France-Presse