Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koniec pandemii koronawirusa: WHO dostarcza prognozy

Kampania szczepień przeciwko koronawirusowi (Covid-19) nabiera tempa w czterech zakątkach świata, aw niektórych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, zbliża się odporność stadna.

W ubiegły piątek przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przedstawił swoje prognozy dotyczące zakończenia pandemii Covid-19, która pochłonęła ponad 3,5 miliona zgonów na całym świecie.

W imieniu Europejskiego Dyrektora Światowej Organizacji Zdrowia, Koronawirus pandemia Skończy się, gdy zaszczepi się 70 procent światowej populacji. Nie myśl, że epidemia się skończyła. „Nie zakończy się, dopóki co najmniej 70% światowej populacji nie zostanie zaszczepionych” – powiedział Hans Kluge.

Urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia wyraził chęć ostrzeżenia ludności o wystąpieniu osłabienia, według niego, demontażu wielu ludzi, wzywając do przyspieszenia kampanii szczepień przeciwko Covid-19.

Czy zmienne mogą sprawić, że epidemia będzie trwała?

Mówiąc o nowych wariantach koronawirusa, urzędnik WHO ostrzegł również przed zmutowanymi wirusami covid-19, które stanowią dla niego zagrożenie.

„Wiemy na przykład, że indyjski wariant„ B.1617 ”jest bardziej zaraźliwy niż brytyjski„ B.117 ”, który był już bardziej zaraźliwy niż poprzedni szczep (…) Jeśli szczepionki działają obecnie przeciwko mutacjom w covid-19, powinni Czas być ostrożnym. “

„Ludzie stają się irracjonalni, całując strażników; myślą, że skoro otrzymali pierwszą lub nawet drugą dawkę szczepionki, epidemia się skończyła” – powiedział Hans Kluge, wzywając do większej czujności.

READ  Waszyngton wygłasza w sobotę spodziewane „ogłoszenie”