Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sardynia: W poszukiwaniu zakazanego sera, Casso Marzo

BON APPÉTIT – Jego zapach inspirowany „pikantnym” serem w kultowej scenie „Bronzés font du ski”. Wiadomości TF1 przenoszą Cię do Włoch w poszukiwaniu cazu marzu, zakazanego sera sprzedawanego po wysokich cenach na czarnym rynku.

Czy znasz Caso Marzo? Biuletyn TF1 szukał go we Włoszech. Jej dziennikarze napotkali pewne trudności ze znalezieniem tego odrębnego dania.

Rzymski trend, aby rozpocząć badanie tego słynnego sera. Ponieważ tak, jeśli nigdy wcześniej o tym nie słyszałeś, Kazuo Marzo jest jednym z nich. Zapytaj Włochów, czy ich nie ma w domu, ich reakcje obrzydzenia są jednomyślne. Udaj się więc do specjalistycznego sklepu Francesco Loretti. “Czy sprzedajesz Kazuo Marzo?”Pyta nasz reporter. “NieFrancesco odpowiada. Nie sprzedaję, jest to prawnie zabronione ”. Ciekawa odpowiedź. Co wyróżnia ten ser? „Jeśli chcesz coś znaleźć, musisz pojechać na Sardynię”., Odnosi się do producenta sera.

Wszystkie informacje są włączone

Ani jeden, ani dwa, TF1 są w drodze na Sardynię. Dochodzenie może się rozpocząć. Casu marzu to ser owczy. To dobrze, na drodze do spotkania ze stadem i jego hodowcami. „To mleko tych owiec daje marzo z nerkowca i nic więcej nie jest dodawane”., Potwierdza. Poszukiwanie zaczyna się od jego producenta. To tutaj nasi dziennikarze spotykają Mario Maroko, który wita ich w swojej rafineryjnej piwnicy. Pokazuje im wszystkie sery, które projektuje … Po serze, na którym nam zależy, nie ma śladu.

Ale zapytany o to, nie wspominając o nazwie cazu marzu, od razu rozumie producenta i zabiera aparaty na tyły warsztatu, z dala od ciekawskich oczu. W małym pudełku pakowanych jest dziesięć serów. Mario łapie jedną z nich i tam setki, a nawet tysiące robaków wypadają z papieru, gdy go otwiera. Wtedy rozumiemy, dlaczego ich sprzedaż jest zabroniona, a ich spożywanie jest stanowczo odradzane. – Tam, sprawdzę, czy robaki są w środku.Zadeklaruj cięcie górnej części sera. „Nie ma ich wiele, ale to one nadają serowi kremową konsystencję”.Zauważ trochę rozczarowany.

READ  Ujawnienie 29 spraw indyjskiej alternatywy „nie kwestionuje drugiego etapu likwidacji”

Ser sprzedawany po wysokiej cenie na czarnym rynku

Ale w jaki sposób wszystkie te robaki się tam dostały? Oto sekret robienia cazu marzu: zamiast przechowywać je w domu, dojrzewa przez rok, z szeroko otwartymi drzwiami, aby muchy mogły składać jaja i dawać “ Dziwny zapach ”. „Ten ser jest bezcenny– potwierdza Mario Maroko. Mogę go sprzedać bardzo drogo, ale prawo zabrania mi tego. Szkoda, bo ludzie tutaj go kochają. ”.

Przeczytaj także

Na czarnym rynku cassio marzo kosztuje około 1000 euro za kilogram, co czyni go jednym z najdroższych serów na świecie. Czy to dowód na to, że są doskonałe? Zespół TF1 prosi Giovanniego, eksperta w dziedzinie żywności i specjalisty w dziedzinie kuchni sardyńskiej, aby pełnił rolę świnki morskiej. „Powinien być bardzo aromatyczny. Silny zapach dojrzałego sera”, On mówi. “to jest bardzo interesujące”Ujawnia, smakuje ser. „Wdziera się do ust, jest bardzo intensywny. Dominuje nieco ostry smak”..

Niestety, nie mamy (bardzo niestety, to na pewno) żadnej możliwości, abyście go spróbowali. Ale wiedz, że jego zapach jest inspirowany innym serem, który został zjedzony w słynnej scenie filmu Opaleni ludzie jeżdżą na nartach.

Na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Mubasher – neutralizacja podejrzanego w Dordonii: najnowsze informacje

NA ŻYWO – Covid: Badanie wykazało silną ochronę przez 75 sekund po tygodniu podania drugiej dawki

Wideo – „Byłem zszokowany”: dostawca zeznaje ofiarę rasistowskiego ataku na Siergieja w LCI

COVID-19: Emmanuel i Brigitte Macron są teraz zaszczepieni

EKSKLUZYWNIE – „Strzelaj, upadaj”: mówi szalony aresztowany świadek w Dordogne

READ  Donald Trump jest nadal zablokowany na Facebooku i Instagramie, ale jego sprawa zostanie zweryfikowana

Logo LCI
Broni ambicji informacyjnych
WolnyI
Został zweryfikowany Każdy może uzyskać do niego dostęp dzięki dochodowi
Sława medialna .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.