Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izraelczyk, który przeżył, wypisany z oddziału intensywnej terapii

Rzecznik szpitala w Turynie, w którym jest leczony, poinformował, że jedyny izraelski chłopiec, który przeżył wypadek kolejki linowej, w którym zginęło 14 osób w niedzielę (23 maja) w północnych Włoszech, został wypisany z intensywnej terapii.

Pięcioletni chłopiec jest jedynym pasażerem, który przeżył po tym, jak taksówka kolejki linowej wpadła w próżnię w Stresie, w pobliżu szczytu Mount Mutaroni, osiągając wysokość prawie 1500 metrów, zabijając 14 innych pasażerów, w tym jego rodziców , dorosły. Dwa lata. Starszy brat i dziadkowie. Rzecznik szpitala w Turynie powiedział AFP z Piemontu (północny zachód), że Eitan, który doznał różnych urazów brzucha i klatki piersiowej oraz różnych złamań, został przeniesiony na oddział długoterminowy. Ciotka małego chłopca, którego rodzina wyemigrowała do Włoch w 2018 roku, stoi przy jego łóżku.

Kilku urzędników firmy kolejki linowej podejrzewało o celowe wyłączenie awaryjnego układu hamulcowego, który miał zapchać kabinę po zerwaniu linki. Trzynastu pasażerów zginęło na miejscu, podczas gdy Eitan i inne dziecko trafili do szpitala. Wtedy ten ostatni uległ ranom. Kolejka linowa Stresa łączy tę małą wioskę z Mottarone w 20 minut, jest popularna wśród turystów i oferuje wspaniałe widoki na jezioro Maggiore i Alpy.

READ  Czy można nie nakładać masek na osoby zaszczepione?