Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Prokuratura Europejska przejmuje walkę z oszustwami

Prokuratura Europejska, Odpowiedzialny za prowadzenie dochodzeń, ściganie i stawianie przed sądem osób odpowiedzialnych za przestępstwa mające wpływ na budżet UE, W szczególności zapewni korzystanie z 750 miliardów euro z planu naprawczego.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Nowa broń do walki z oszustwami. Prokuratura Europejska z siedzibą w Luksemburgu rozpoczęła pracę we wtorek 1 czerwca. Za pomocą tego narzędzia Unia Europejska (UE) zamierza zwalczać oszustwa na funduszach w wysokości dziesiątek miliardów euro wypłaconych państwom członkowskim. Prokuratura Europejska w szczególności zadba o to, by 750 miliardów euro z planu naprawczego, który ma zostać rozdysponowany, zostało wykorzystane na pomoc krajom w radzeniu sobie ze skutkami kryzysu zdrowotnego.

Tym samym Fundacja jest odpowiedzialna za ściganie, ale także ściganie i stawianie przed sądem sprawców przestępstw przeciwko budżetowi UE. 22 kraje z bloku uczestniczą w tej bezprecedensowej wzmocnionej współpracy sądowej. Węgry, Polska, Irlandia, Szwecja i Dania nie są uwzględnione.

„Nasz sukces jest kwestią wiarygodności naszego związku”.Szef Prokuratury Europejskiej Rumuńska Laura Covesi zapowiedziała powitanie „Historyczny moment”, podczas konferencji prasowej. Były szef rumuńskiej Prokuratury Antykorupcyjnej wskazał, że wymaga tego jej powołanie „Ponad dwie dekady dyskusji” I „Trudne negocjacje polityczne”.

„Na dzień dzisiejszy pieniądze podatników są lepiej chronione”Powitał komisarza ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa, po czym dodał, że konieczne jest utworzenie tego bezprecedensowego organu „Przeniesienia suwerenności i suwerennych uprawnień na poziomie europejskim”.

Przestępstwa wniesione przez Prokuraturę Europejską obejmują defraudację funduszy europejskich, korupcję, transgraniczne oszustwa związane z podatkiem od wartości dodanej z udziałem co najmniej dwóch państw członkowskich na kwoty powyżej 10 mln euro, a także pranie brudnych pieniędzy.

Jeśli chodzi o same transgraniczne oszustwa związane z VAT, Unia Europejska szacuje szkody na od 30 do 60 miliardów euro rocznie. Szacunki dotyczące innych przestępstw wynoszą około 500 milionów euro rocznie. Każdy obywatel Europy będzie mógł zgłosić oszustwo nowemu organowi.

READ  Japońskie badanie wykazało, że ssaki mogą oddychać przez odbyt w sytuacjach awaryjnych