Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Niemczech z powodu oszustw zamknięto dziesiątki centrów testowych Covid-19

Jeden otwarty w barze, a drugi w szkole nauki jazdy. Dwa małe centra testowe Covid-19 zamknięte, wtorek 1on jest Czerwiec, na tej samej ulicy co słynna dzielnica Berlin-Neukolln. Decyzję podjęły wspólnie policja i służba zdrowia, które stwierdziły rażące naruszenia zasad higieny i podejrzewały, że właściciele tych dwóch instytucji opłacali ubezpieczenie zdrowotne za kontrole, których nie zrealizowali.

To nie są odosobnione przypadki. Na tydzień z tego samego powodu zamknięto ponad trzydzieści ośrodków egzaminacyjnych w Niemczech, do tego stopnia, że ​​federalny minister zdrowia Jens Spahn pilnie zebrał w poniedziałek swoich odpowiedników w całych stanach. 31 maja, aby zaproponować środki regulujące ten sektor, który eksplodował w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ale dziś wydaje się być poza kontrolą.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Covid-19: Niemcy otwierają szczepienia dla osób powyżej 12 roku życia

W Niemczech liczba witryn testowych podwoiła się, odkąd rząd ogłosił w marcu, że każdy może testować bezpłatnie raz w tygodniu – a w niektórych stanach nawet raz dziennie. Łącznie w całym kraju otwarto ponad 15 000 centrów testowych, w zamkniętych z powodu pandemii hotelach, kinach, restauracjach czy barach lub w formie kiosków ustawionych na rogu ulicy. Na rynku lub na parkingu.

Mniejsze taryfy i ulepszone kontrole .

Za każdy ogłoszony test – są to szybkie testy antygenowe – odpowiedni ośrodek otrzymuje 18 euro z kasy chorych. Jednak, jak niedawno ujawniła gazeta Południowoniemiecka gazeta i kanały publiczne NDR i WDR We wspólnym badaniu niektóre ośrodki odnoszą się do znacznie większej liczby testów niż w rzeczywistości. Oszustwo jest jednak łatwiejsze, ponieważ nie wdrożono żadnego systemu porównującego liczbę badań przeprowadzanych przez instytucję z liczbą rachunków, które ta ostatnia złożyła do ubezpieczenia zdrowotnego w celu ich uzyskania.

READ  Wideo. W Chinach 300-metrowy drapacz chmur zatrząsł się, wywołując sceny paniki

Po tych odkryciach, które doprowadziły kilka stanów do pozwów o przeprowadzenie dochodzenia, Sekretarz Zdrowia uzasadnił swoją decyzję o spopularyzowaniu testów na wolne antygeny. “To badanie na dużą skalę pozwoliło nam przełamać trzecią falę. Celem jest umożliwienie przetestowania jak największej liczby osób, ale nie powinno to prowadzić niektórych do wzbogacenia się kosztem społeczeństwa”Spahn powiedział w poniedziałek w radiu Deutschlandfunk.

Masz 46,58% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.