Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Umowa o współpracy dotycząca organizacji dwudziestej piątej sesji w Laayoune i Guelmim

Umowa o współpracy dotycząca organizacji dwudziestej piątej sesji w Laayoune i Guelmim

Umowa o współpracy dotycząca rozporządzenia z dnia 25Dziesiąty Puchar Narodów Afryki w piłce ręcznej, zaplanowany na 2022 r. W El-Ayoun i Guelmim, został podpisany we wtorek w Rabacie między Ministerstwem Kultury, Młodzieży i Sportu, Konfederacją Afrykańskiej Piłki Ręcznej i Królewską Marokańską Federacją Piłki Ręcznej (FRMHB).

Przemawiając przy tej okazji Minister Kultury, Młodzieży i Sportu Othman Al-Firdous zaznaczył, że organizacja tej kontynentalnej imprezy w Maroku to szansa dla uczestniczących opcji na konkurowanie ze sobą w dobrych warunkach.

Chwalił również zaufanie, jakim Królestwo obdarzyło państwa członkowskie Unii Afrykańskiej, jeśli chodzi o dyscyplinę w organizacji tych zawodów w dwóch miastach południowego Maroka.

Powiedział, że w Wysokim Bloku Afrykańskim wezmą udział najpotężniejsze zespoły na szczeblu afrykańskim, w obecności liderów i przedstawicieli odpowiednich federacji. Ze swojej strony Prezydent Konfederacji Afrykańskiej Piłki Ręcznej, Mansour Arimou, powiedział, że jest optymistą co do powodzenia tej sesji, zwłaszcza że Królestwo posiada wszystkie zasoby sportowe i ludzkie, a także odpowiednią infrastrukturę do organizacji tego turnieju, podkreślając, że ta wersja wyznaczy drużynę, która będzie reprezentować Afrykę na Mistrzostwach Świata zaplanowanych w Polsce i Szwecji w styczniu 2023 roku.

Ze swojej strony prezes FRMHB Adly Hanafi zwrócił uwagę, że organizacja przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki to „uznanie” zdolności południowych państw Królestwa do organizowania imprez sportowych na dużą skalę, dzięki dostępnej infrastrukturze sportowej dostosowanej organizować takie kontynentalne lub międzynarodowe zawody.

Podpisanie tej umowy odbywa się w ramach wizyty delegacji z Konfederacji Afrykańskiej Piłki Ręcznej w celu oceny obiektów sportowych, zdrowotnych i hotelowych oraz sprzętu w miastach El-Ayoun i Guelmim, a także spotkań koordynacyjnych z różnymi partnerami i lokalne autorytety. .

Laayoune był gospodarzem Mistrzostw Afryki w piłce ręcznej 2016.

READ  Sport | Wimbledon: Federer został wyrzucony z ogrodu