ATP Genewa – powrót Rogera Federera przeciwko Pablo Andogarowi nie powiódł się w trzech setach

Drogo zapłacił za prosty przelew. Roger Federer, po powrocie do rywalizacji na kortach ziemnych w Genewie, od początku przegrał. Dwa i pół miesiąca po porażce w ćwierćfinale w Doha, Al Balawi zmierzył się z Pablo Andogarem, 75. graczem na świecie, w trzech setach (6-4, 4-6, 6-4) i 1h52 gry. We wtorek druga runda szwajcarskich zawodów ATP 250. Rozczarowanie na pewno byłoby obecne, jeśli chodzi o łączny wynik 8. seta na świecie, zwłaszcza, że ​​miał mecz w ręku, który zaowocował przerwą w trzecim secie. Ale jego hiszpański przeciwnik miał tę przewagę, że nigdy nie został opuszczony i był agresywny w „czasie na pieniądze”, co zapewniło mu największe zwycięstwo w karierze.

ATP Madrid

Nadal Bernabel, Nalbandian Fred, 4:03: Madryt, turniej wyróżniający się 6 statystykami

02.05.2021 o 21:39

Andujar mógł być bardziej dumny ze swojego występu, ponieważ był on nieskuteczny w starciu z odchodzącym Federerem, a wręcz przeciwnie. Na poziomie fizycznym i szybkości swoich ruchów Szwajcar był nieco uspokojony. Błyski były również obecne zarówno w forhend, jak i bekhend. Jednak Hiszpan, po swoim już przekonującym zwycięstwie nad Jordanem Thompsonem w poniedziałek (6: 0, 6-4), był bardzo solidny w stosunku do linii bazowej i nigdy nie spadł poniżej odpowiedniego średniego zasięgu.

Federer mimo wszystko uspokoił

Tym samym Hiszpan wygrał pierwszego seta w pierwszej połowie meczu w dziesiątej rundzie. Federer, mniej przyzwyczajony do radzenia sobie z gorącymi chwilami, poruszył wtedy swoim przednim kopnięciem. Mimo opóźnienia zapłonu nie panikował i wycofał się z restartu, aby dać sobie więcej czasu. Z większą cierpliwością Szwajcar przerwał swój pierwszy obrót w trzeciej połowie drugiej rundy. Od tego czasu podniósł swój ton bardziej zrelaksowany, jego pociągnięcia są suchsze i bardziej intensywne, a jego wariacje pozwoliły mu wyraźnie dominować.

Wydawało się, że Federer, coraz bardziej pewny siebie, przypieczętował swoje zwycięstwo drobnym złamaniem na początku trzeciego aktu. Po wielkiej obronie wciągnął Andujara do siatki charakterystycznym krótkim bekhendem, po czym z miłością wykonał kopnięcie pazurami w krzyżowym forhedzie. Droga do zwycięstwa była jasna. Ale przy 4-3 porażka pierwszych piłek i agresywność Hiszpana po raz ostatni zmieniły grę. I tak Andujar wygrał ostatnie cztery mecze, wykorzystując Federer, który prawdopodobnie upadł z powodu napięcia w momencie zamknięcia.

READ  Tenis stołowy. Dwie Neodomienne na Mistrzostwach Europy Juniorów

Tak więc 39-letni Pallois najprawdopodobniej pojawi się na Roland Garros bez najmniejszego zwycięstwa w rzutach glinianych. Jak sam przyznaje, nie będzie tam kandydatem, ale będzie próbował rozegrać więcej meczów, aby przygotować się na murawę. Z pewnością sfrustrowany swoją niezdolnością do ruszenia do przodu przed swoimi fanami, na pewno znajdzie coś pozytywnego w tym, co pokazał na boisku, zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym. Pomysł może nie spodobać się jego mistrzowi, ale możesz nazwać stratę … i tak zachęcającą.