Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraiński Stachowski był rozczarowany milczeniem rosyjskich graczy na temat wojny

W sobotę były ukraiński tenisista Siergiej Stakowski powiedział:RozczarowanyPowiedział, że przez rosyjskich tenisistów, którzy nie potępili inwazji Rosji na jego kraj z obawy przed represjami. „Wszyscy boją się o swój los. Nie chcą iść do więzienia, ale akceptują śmierć dzieci i kobietStachowski powiedział dziennikarzom w Krakowie. „Wolałbym handlować, albo siedzieć w więzieniu na kilka tygodni lub nawet miesiąc, jeśli mogę przy tym uratować życie’, upierał.

36-letni Stachowski przyjechał do Polski na charytatywną imprezę tenisową zorganizowaną przez polską nr 1 Igę Świątek, z której dochód trafi do młodych ludzi dotkniętych wojną na Ukrainie. Stachowski, który zakończył karierę na początku roku i dołączył do sił ukraińskich, ubolewał, że rosyjscy piłkarze nagle zamilkli. „Rosyjskich piłkarzy poznałem w Paryżu – nazwisk nie wymienię – podczas Rolanda Garrosa. Prawie wszyscy wyszli lub odwrócili głowy, gdy mnie zobaczylisię wydarzyć, zauważył. „Znam je wszystkie od bardzo dawna. Widziałeś rozwój ich kariery. I jestem co najmniej rozczarowany„, żałował, że zdobył w swojej karierze cztery tytuły ATP.

Z drugiej strony Stachowski przedstawił Andrieja Rublowa i Darię Kasatkinę jako jedyny wyjątek od tej reguły i pogratulował im wyrażenia swoich uczuć w związku z konfliktem. „Rublow może być jedynym graczem, który zabrał głos i odmówił wojnie w pierwszym tygodniuNawiązując do rosyjskiego gestu podczas mistrzostw w Dubaju, Stakowski powiedział, pisząc na obiektywie aparatu wiadomość:Żadnej wojny proszę”.

Katsatina opisała wojnę jako „koszmarW niedawnym wywiadzie na YouTube skrytykował także stanowisko Moskwy w sprawie homoseksualizmu po ujawnieniu, że miał romans z kobietą. „Bardzo lubię Darię… jest bohaterką na swój sposób– powiedział Stachowski. „Gdyby takich Rosjan było więcej, ta wojna nigdy by się nie rozpoczęła.”.

READ  Bojownik Jan Blachovich atakuje Władimira Putina, chce „postawić go na swoim miejscu”