Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina wzywa Polskę do ochrony przestrzeni powietrznej i jej obszarów przygranicznych – Euractiv FR

Ukraina wzywa Polskę do ochrony przestrzeni powietrznej i jej obszarów przygranicznych – Euractiv FR

Polska obrona powietrzna może chronić przestrzeń powietrzną nad obszarami przygranicznymi Ukrainy, powiedział w sobotę swojemu polskiemu odpowiednikowi w Wilnie wiceszef Rady Najwyższej Ukrainy.

Marszałek Senatu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, Marszałek Sejmu Litwy Viktorija Čmilytė-Nielsen i Wicemarszałek Rady Najwyższej Ukrainy Olena Kondratyuk spotkali się w sobotę w Wilnie, aby uczcić dwa litewskie święta: Święto Litwy i Narodowe Święto Pieśni.

„Jeśli NATO nie jest gotowe dopuścić Ukrainę do wojny, musimy zażądać od sojuszników podjęcia odpowiednich środków w celu odstraszenia i pokonania wroga”Opublikowała Olena Kondratyuk na Facebooku.

Zapytał także Małgorzatę Kidawę-Błońską, czy Warszawa rozważa wykorzystanie polskiej obrony powietrznej do ochrony przestrzeni powietrznej nad ukraińskimi terenami graniczącymi z Polską.

Poprosił Viktoriję Čmilytė-Nielsen o przedstawienie tej prośby Zgromadzeniu Parlamentarnemu (NATO PA) w poniedziałek (8 lipca), dzień przed szczytem NATO w Waszyngtonie.

Olena Kondratyuk była zadowolona ze swoich litewskich i polskich kolegów „Wiktorija i Małgorzada bronią idei, że Ukraina powinna być członkiem NATO i Unii Europejskiej. »

Jak wielokrotnie stwierdzał Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg, jest mało prawdopodobne, aby Ukraina została członkiem NATO przed zakończeniem wojny. W Kwiecień Wreszcie podczas wizyty w Quy nalegał na to „Właściwe miejsce Ukrainy jest w NATO” I że kraj podąża „Droga bez powrotu” w kierunku członkostwa.

Wielokrotnie wykluczał także wysłanie wojsk NATO do walki na Ukrainie, twierdząc, że sojusz nie jest zaangażowany w konflikt.

READ  „FR” Herr Him kradnie Polsce kryształowe trofeum