Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ujawnienie 29 spraw indyjskiej alternatywy „nie kwestionuje drugiego etapu likwidacji”

W laboratorium pracującym nad Covid-19 (ilustracja). – kościsty / sepia

  • Dodatkowe dwadzieścia dziewięć przypadków wariantów indyjskich zidentyfikowano w Landes.
  • Żaden z pacjentów nie rozwinął w tym momencie ciężkich postaci.
  • Na oddziale organizowane są procedury badań i szczepień.

Sobota, Zidentyfikowano 29 przypadków indyjskiego wariantu Covid-19 W Landis po dwóch pierwszych przypadkach:
Odkryto go w rodzinie w środę. W poniedziałek władze chcą uspokoić. „Sytuacja zdrowotna nie jest bardzo niepokojąca, ale warto mieć ją na oku” – podsumowuje Cecile Bego-Diecizer z Landes State. Zauważa, że ​​wskaźnik zakażeń na oddziale jest nadal umiarkowany (między 82 a 100) i że sytuacja „nie kwestionuje drugiego stadium choroby”.
rozwiązać „Rząd ogłosił to w środę.

Hospitalizacja jest zabroniona w pakietach

Nikt zarażony tym indyjskim gatunkiem w Landes nie był w tym czasie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii. Tylko trzech z nich trafiło do szpitala, ale z powodu „nadwagi czołgu”, jak mówi Didier Couto, delegat dywizji w ARS. Osoby zaangażowane są stosunkowo młode i nie mają chorób współistniejących. Tylko pięć z nich ma ponad 50 lat, a tylko jeden ma ponad 75 lat.

Tylko jedna osoba otrzymała dwa wstrzyknięcia szczepionki, ale druga interweniowała w tym samym dniu zanieczyszczenia, podczas gdy po drugim wstrzyknięciu potrzeba piętnastu dni, aby zapewnić maksymalną ochronę. Jak dotąd nie zidentyfikowano powiązania między zarażonymi a Indiami lub Anglią. Wszyscy badani muszą przestrzegać procedur izolacji.

Jaki jest plan działania?

Władze zdrowia zachęcają ludność na dużą skalę do poddania się badaniom i organizowania specjalnych procedur przesiewowych w pięciu firmach z odpowiedniego sektora wtórnego oraz w ośrodku schronienia zbiorowego, w którym pojawił się przypadek.

– Systemy szczepień zostaną wzmocnione, aby poprawić sytuację – dodaje gubernator, który pamięta, że ​​46% mieszkańców Landes otrzymało już zastrzyk, a 24% obie. Zespoły mediatorów z Federacji Administracji Ochrony Ludności i Czerwonego Krzyża pracują nad podniesieniem świadomości na temat badań przesiewowych i szczepień w sektorach, w których zidentyfikowano alternatywę indyjską.

Sekwencjonowanie zostanie wykonane w odniesieniu do centrum referencyjnego w Lyonie, aby sprawdzić, czy rzeczywiście jest to wariant indyjski, czy raczej mutacja tego wariantu.

READ  Indie przekraczają próg 4000 zabójstw dziennie