Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Udział w rynku Free Gains Iliad we Francji, Włoszech i Polsce

Praca idzie dobrze za darmo i Iliada. Spółka macierzysta operatora telefonicznego odnotowała niezły wzrost obrotów w trzecim kwartale roku fiskalnego 2021: +34,6%, do 1,91 mld euro. Wynik był spowodowany w szczególności integracją działalności w Polsce, ale także zdrowymi operacjami we Włoszech i Francji, zgodnie z zapowiedziami grupy we wtorek 16 listopada. Sprzedaż Grupy odnotowała wzrost przychodów o 6,3% w ujęciu kwartalnym, z wyłączeniem konsolidacji Play, polskiego operatora komórkowego, który od 18 listopada 2020 roku zintegrował konta dla spółki matki Free.

W trzecim kwartale grupa odnotowała wzrost aktywnej bazy abonenckiej, która wyniosła 634 tys. abonentów, z czego 552 tys. to abonenci usług mobilnych i 82 tys. abonentów usług stacjonarnych. Łączna baza aktywnych abonentów „Iliad” wyniosła na koniec września 40,82 mln, w tym 33,7 mln abonentów telefonii komórkowej i 7,1 mln abonentów usług stacjonarnych. „Wyniki za trzeci kwartał świadczą o wyjątkowym potencjale wzrostu Grupy Eliad. Zdobywamy udział w rynku w każdym z trzech krajów, w których działamy” – powiedział w komunikacie prasowym Thomas Raynaud, dyrektor generalny Grupy Eliad.

>> Przeczytaj także – SFR zamówił 1 milion euro za darmo na użycie słowa „włókno”

„W Polsce, rok po dacie przejęcia, fuzję Play można określić jako sukces” – dodał. We Francji, głównym rynku grupy, Eliade odnotowała wzrost obrotów o 4,3% w ciągu jednego roku w trzecim kwartale, do 1,31 mld euro. We Włoszech sprzedaż wzrosła w trzecim kwartale o 20,9% rok do roku do 207 milionów euro. Przy wzroście liczby abonentów netto o 345 000 abonentów w ciągu kwartału, włoska spółka zależna osiągnęła udział w rynku na poziomie 10,5% z 8,2 milionami abonentów na koniec września 2021 r.

>> Przeczytaj także – Collector, nowy darmowy pilot sprzedawany w wysokiej cenie w Internecie

Grupa Eliad ogłosiła również, że „odniosła sukces” w ofercie obligacji o wartości 3,7 miliarda euro z europejskimi i amerykańskimi inwestorami 13 października. W komunikacie prasowym firma stwierdziła: „Sukces operacji świadczy o poparciu inwestorów dla decyzji o umorzeniu Iliady i świadczy o silnych perspektywach rozwoju grupy w Europie.

READ  „Kurdyjskie klasy ludowe żyją w rozczarowaniu, wykluczeniu i marginalizacji” – Tahrir