Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uber Freight pozycjonuje się w Polsce

Uber Freight pozycjonuje się w Polsce

Aktualności

Opublikowano:
Ostatnio zaktualizowany : 14.03.2023
przez : Wersja Natalii

Sześć miesięcy po Holandii i trzy miesiące po Niemczech Polska stała się w październiku trzecim krajem europejskim, w którym Uber uruchomił aplikację Uber Freight, która łączy przewoźników i spedytorów.

Uber Freight kontynuuje ekspansję w Polsce. Daniel Buczkowski, szef strategii ekspansji Texas Group w Europie, zapowiedział pod koniec października wejście na polski rynek, sześć miesięcy po wejściu do Holandii i Europy. Trzy miesiące po Niemczech. Platforma Ubera do wysyłki, urodzona w 2017 roku W Stanach Zjednoczonych łączy przewoźników i firmy spedycyjne, niezależnie od ich wielkości.

Na znajomym terenie

Uber dobrze zna Polskę. Jest tam amerykański startup Już aktywne, czy przewozić osoby Tylko w przypadku dostawy posiłków za pomocą aplikacji Uber Eats.. „60 Część towarów przewożonych w Europie jest transportowana przez polską firmę.”Myśli Daniel Buczkowski.

Kolejny argument przytaczany przez menadżera: rynek krajowy przeżywa silny wzrost, ze względu na znaczny wzrost krajowego PKB i Rozwój handlu elektronicznego.„W branży logistycznej w Polsce pracuje 300 000 osób.””, potwierdza Daniel Buczkowski.

Pokój dla nowo przybyłych

Po USA i Chinach europejski rynek transportowy jest trzecim co do wielkości na świecie. Ze swojej strony usługi logistyczne w Europie szacuje się na 400 Miliardy dolarów dla firmy. Chociaż istnieją już konkurenci, tacy jak Chronotruck firmy Gefco, zespół Albo startup z Hamburga Cargonix,„Będzie więc wystarczająco dużo miejsca na Nowi uczestnicy branży spedycyjnejUber potwierdza.

Jedną z cech charakterystycznych modelu ekonomicznego transportu Ubera jest brak stałej prowizji. Tak naprawdę podporządkowane są temu relacje z przewoźnikiem i spedytorem „Dwie całkowicie odrębne oferty”, a jego wysokość ustalana jest algorytmem. Według rzecznika grupy przychody Ubera pochodzą z różnicy między nimi.

READ  Breakout: Dolar spada po rozczarowującym ISM PMI

W odpowiedzi na puste zwroty

W tym kontekście zasada stosowana w Polsce pozostaje identyczna z zasadą stosowaną w Holandii i Niemczech, także w odniesieniu do pustych zwrotów.„Jeśli jesteś przewoźnikiem, który dostarczył ładunek do Amsterdamu i musi wrócić do Voarsaw, zaloguj się do aplikacji Uber Freight, znajdź ładunek wyjeżdżający z Amsterdamu do Warszawy lub okolic, a aplikacja poda Ci szczegółowe informacje – o ładunek, o nadawcy, o wycenie.” Na koniec, po naciśnięciu „Rezerwuj”.
Ładowanie” jest zarezerwowane dla Ciebie i otrzymasz wszystkie niezbędne informacje, w tym czas odbioru i dostawy.
– wyjaśnia prelegent.

Wniosek : „Zapewniamy odpowiedź na problem pustych lotów, niedoborów kierowców i problem płynności, szczególnie dla małych przedsiębiorstw”.– podkreśla Daniel Buczkowski.