Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tysiące ewakuowano z powodu powodzi w zachodniej Kanadzie

Opublikowany dzisiaj o 11:59, zaktualizowany o 13:20.

ten Ulewne deszcze, osuwiska i powodzie To, co w ostatnich dniach dotknęło Kolumbię Brytyjską w zachodniej Kanadzie, spowodowało co najmniej jedną śmierć i ewakuację tysięcy ludzi, poinformowały we wtorek (16 listopada) lokalne władze. „Całkowita liczba zaginionych osób i pojazdów nie została potwierdzona” – dodał., dodali.

Królewska kanadyjska policja konna, policja federalna, powiedziała w oświadczeniu:

„Ciało kobiety zostało znalezione w osuwisku, które miało miejsce na autostradzie 99 w pobliżu Lilluette [à 250 kilomètres par la route au nord de Vancouver] W poniedziałek rano poszukiwania trwają do dziś. „

W dzielnicy Merritt w Kolumbii Brytyjskiej, 16 listopada 2021 r. Prawie 7000 mieszkańców miasta, położonego 300 km drogą na północny wschód od Vancouver, zostało ewakuowanych w poniedziałek.

„Spodziewamy się, że nakaz eksmisji będzie obowiązywał prawdopodobnie przez ponad tydzień.Gmina Meret poinformowała we wtorek w oświadczeniu. Powodzie nadal powodują niebezpieczne sytuacje i znaczne szkody. „ Wszystkie usługi kolejowe do iz portu w Vancouver Matti Polycronis, rzecznik władz portowych, powiedział hrabstwo.

Nieruchomość została zalana przez powódź w Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej 16 listopada 2021 r.
16 listopada 2021 r. wolontariusz w Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej uratował kobietę i dzieci, które ucierpiały w wyniku powodzi.

Deszcz przestał padać, ale wiele dróg pozostało zamkniętych, a miasta były nadal pod wodą po tym, jak Fraser Valley zgłosiła w poniedziałek do 250 mm opadów, zgodnie z obrazami nadanymi przez telewizję kanadyjską.

Mężczyzna i dziecko zostają uratowani z łodzi przez wolontariusza w Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej 16 listopada 2021 r.

„pełen nadziei [à une centaine de kilomètres à l’est de Vancouver]Widzieliśmy 174 mm w ciągu dwudziestu czterech godzin w niedzielę i 250 mm w ciągu 48 godzin, co jest niespotykane na tej stacji w całej jej historii”.Armelle Castellane, meteorolog z Environment Canada, potwierdziła. Według tego eksperta, niektóre miejsca otrzymały prawie 95% swoich miesięcznych opadów w ciągu doby.

Krowy utknięte w zalanej oborze zostają uratowane w Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej 16 listopada 2021 r.

„Nie mam wątpliwości, że te wydarzenia są związane ze zmianami klimatycznymi, mają bezprecedensowy charakter”Mike Farnworth, minister bezpieczeństwa publicznego Kolumbii Brytyjskiej, powiedział kilka miesięcy po licznych pożarach buszu, które spustoszyły terytorium.

South Parallel zatonął w wodach powodziowych w Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej 16 listopada 2021 r.
Przeczytaj także Zachodnia Kanada znajduje się w stanie wyjątkowym z powodu eskalacji pożarów

Ewakuowano również kilka obszarów, w tym 1100 osób na obszarach Abbotsford, kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Vancouver. „Łamie mi serce, gdy widzę, co dzieje się z naszym miastem”., ubolewał Henry Brown, burmistrz tego około 150-tysięcznego miasta położonego na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych. Członek rady miejskiej wyjaśnił, że powodzie były spowodowane głównie zalaniem rzeki Nooksack w Stanach Zjednoczonych. „To najgorsze, jakie widziałem, odkąd wyemigrowałem tutaj we wrześniu 1953 roku”., podczas briefingu prasowego.

READ  Anthony Blinken ostrzega Indie przed prawami człowieka
Członkowie załogi 442. eskadry Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych ewakuują kierowców, którzy utknęli na lawinie błotnej w Agassiz w Kolumbii Brytyjskiej 15 listopada 2021 r.
W śmigłowcu CH-149 Cormorant kierowcy utknęli na lawinie błotnej w Agassiz w Kolumbii Brytyjskiej 15 listopada 2021 r.
Przeczytaj także Lipcowe powodzie w Niemczech i Belgii są ściśle związane z globalnym ociepleniem

Według aktualizacji BC Hydro, około 9000 osób nadal jest bez prądu. „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w Kolumbii Brytyjskiej”Premier Kanady Justin Trudeau powiedział we wtorek. Będziemy tam ze wszystkimi zasobami, jakich potrzebuje BC., on dodał.