Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Laboratorium Pfizera prosi o pozwolenie na użycie własnej pigułki antykoncepcyjnej przeciwko Covid-19 w USA

Firma twierdzi, że opracowała lek przeciwwirusowy, który jest skuteczny przeciwko chorobie w ramach pięciodniowego leczenia. Jednak dane kliniczne nie zostały jeszcze zweryfikowane przez organy ds. zdrowia i niezależnych ekspertów.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 2 minuty.

Firma Pfizer ogłosiła, że ​​we wtorek, 16 listopada, zwróciła się o awaryjne zezwolenie w Stanach Zjednoczonych na swoje pigułki przeciw Covidowi. Zabieg ten jest wyczekiwany z niecierpliwością, ponieważ można go bez problemu stosować w domu już w pierwszych dniach po pojawieniu się objawów infekcji. Gigantyczna firma farmaceutyczna złożyła ten wniosek do amerykańskiej Agencji ds. Leków (FDA), Zdefiniuj komunikat prasowy (po angielsku).

W badaniach klinicznych wykazano, że ten lek przeciwwirusowy, który będzie sprzedawany pod nazwą Paxlovid, jest skuteczny w 89% w leczeniu hospitalizacji i zgonu, gdy zostanie zastosowany w ciągu trzech dni od pojawienia się objawów. Firma przeprowadziła te badania na osobach z wysokim ryzykiem rozwoju ciężkiego przypadku Covid-19. Lek połykali co 12 godzin przez pięć dni. Musimy jednak zachować ostrożność, ponieważ badania nie zostały jeszcze ogłoszone. Dane muszą teraz zostać przeanalizowane przez władze USA.

„Ogromna skuteczność osiągnięta w naszym badaniu klinicznym Paxlovida i jego zdolność do ratowania życia i trzymania ludzi poza szpitalem, jeśli jest to dozwolone, podkreśla kluczową rolę, jaką terapie przeciwwirusowe mogą odgrywać w walce z Covid-19”., zapewnił w komunikacie prasowym prezes firmy Pfizer, Albert Burla. Leki przeciwwirusowe działają poprzez zmniejszanie zdolności wirusa do replikacji, spowalniając w ten sposób chorobę. Te metody leczenia stanowią kluczowe uzupełnienie szczepionek zapobiegających Covid-19.

ten Washington Post Wspomniałem, że rząd USA Planuję ogłosić w tym tygodniu (po angielsku) Kup 10 milionów zabiegów. Pfizer powiedział, że planuje zainwestować do 1 miliarda dolarów w produkcję i dystrybucję Baxlovid. Ogłoszono również zawarcie dobrowolnej umowy licencyjnej z Pulą Patentową Leków (MPP). Producenci leków generycznych będą mogli wytwarzać lek w 95 krajach o średnich i niskich dochodach.

READ  Skoczek zaskoczył wpis

>> Pigułka Anti-Covid 19 z laboratorium Merck: „Nie powinniśmy oczekiwać cudownego leku”, ocenia profesor Mathieu Molymar

Amerykańskie laboratorium Merck opracowało również lek przeciwwirusowy, molnupirawir, który został zarejestrowany na początku listopada w pierwszym kraju, Wielkiej Brytanii. Waszyngton zakupił już 3,1 miliona leków od firmy Merck, a 30 listopada zaplanowano spotkanie panelu amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, aby podjąć decyzję w sprawie wniosku o zezwolenie na leczenie firmy Merck w Stanach Zjednoczonych.