Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strajk generalny przeciwko obowiązkowym szczepieniom opiekunów trwa nadal pod presją

W następstwie starć na Gwadelupie między strajkującymi strażakami i żandarmami, we wtorek, 16 listopada, kontynuowano nieograniczony strajk generalny przeciwko obowiązkowym szczepieniom opiekunów i memorandum zdrowotnemu, zwłaszcza w Szpitalu Uniwersyteckim Pointe-A-Peter. Dziennikarz z Agence France-Presse (AFP) zauważył, że rano przed szpitalem zgromadziła się demonstracja od 300 do 400 osób, przed którą również zakończyła się operacja ślimaka przeprowadzona przez strażaków.

Dostęp pojazdów do Szpitala Uniwersyteckiego Gwadelupy był zablokowany, ale piesi nadal się poruszali. Pod koniec miesiąca zobaczymy, że zostanie zawieszone. Jeśli nie otrzymamy zapłaty, nikt nie otrzyma”.Gabe Claver, przedstawiciel związku UTS UGTG w CHU, powiedział w wywiadzie dla AFP. Według kierownictwa CHU zgłoszono 566 uwag, a wskaźnik przestrzegania obowiązku szczepień wynosi 87%.

„Rząd nie słucha i będziemy kontynuować, dopóki nas nie usłyszy”.powiedział Jocelyn Zhou, przedstawiciel federacji Force Auverire wśród strażaków. Jeśli minimalne usługi są zapewniane przez spotkania i prośby, przedstawiciel związku gwarantuje to – Powinien przestać dla nas pracować, żeby zobaczyć, że jest problem..

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Na Gwadelupie niechęć do „wzięcia szczepionki” utrzymywała się pomimo śmiertelnej czwartej fali

Stacje serwisowe odblokowane

W poniedziałek doszło do starć ze strajkującymi strażakami i żandarmami, którzy zaatakowali, zanim samoloty wycelowały w nich z armatek wodnych, z którymi mieli do czynienia strażacy. Dwóch strażaków zostało rannych, jak poinformował przedstawiciel związku FO, a także dwóch żandarmów, jak dowiedziała się AFP ze źródła w żandarmerii. Inne incydenty między strajkującymi a policją doprowadziły do ​​aresztowania dwóch policjantów „Kronika powtarzających się zagrożeń dla policjanta”, powiedział prokurator z Pointe-à-Pitre.

Maite Hubert Matomo, sekretarz generalny Generalnego Związku Pracowników Gwadelupy (UGTG), bardzo wpływowego związku na wyspie, opisał aresztowania jako „podekscytowanie”.

Przeczytaj także Strajk szczepień na Gwadelupie: 2 strażaków rannych, 2 aresztowanych

Wezwanie do bezterminowego strajku generalnego zostało ogłoszone przez grupę związków zawodowych i obywateli Gwadelupy, aby zaprotestować przeciwko karcie zdrowia i obowiązkowi szczepień opiekunów przeciwko Covid-19. „Niewielka mniejszość próbująca wykorzystać tę sytuację zwiększa presję, a wobec tego trzeba być bardzo stanowczym”.Rzecznik rządu Gabriel Attal ostrzegł we wtorek we Francji Inter. „Nie zaakceptujemy tego, że uniemożliwiamy ludziom udanie się na leczenie do szpitala, nie zaakceptujemy presji na osoby, które podjęły decyzję lub dokonają wyboru szczepienia”., aby zachować ostrożność.

READ  Erupcja wulkanu na La Palmie - nowe zdjęcia lotnicze we wtorek: 4 trzęsienia ziemi zarejestrowane w nocy i ponad 160 domów już zniszczonych przez lawę
Przeczytaj także Na Gwadelupie szpitale padają ofiarą wandalizmu

Dodatkowo stacje paliw zostały zamknięte w poniedziałek, aby we wtorek rano wesprzeć strajk. Ich pracownicy bronili również niektórych punktów bardziej specyficznych dla ich sektora działalności, w szczególności przeglądu ich układu zbiorowego i otwarcia corocznych negocjacji.

Świat z AFP