Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy zawieszają procedury certyfikacji gazociągów

Państwo wskazuje na przeszkodę prawną, ponieważ certyfikacja jest ostatnim krokiem przed uruchomieniem rurociągu Zamierza podwoić ilości gazu przesyłanego z Rosji do Europy.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Kolejne opóźnienie. We wtorek 16 listopada Federalna Agencja ds. Sieci poinformowała o czasowym zawieszeniu procedury zatwierdzania kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 między Rosją a Niemcami, powołując się na przeszkodę prawną. Certyfikat rurociągu „Możliwe tylko wtedy, gdy operator jest regulowany przez formę prawną zgodnie z prawem niemieckim”Moc pisze w oświadczeniu.

Po tym ogłoszeniu cena gazu na rynku wzrosła o 12%, w czasie, gdy w Europie już obserwuje się wzrost cen. Proces certyfikacji trwa do czasu zakończenia transferu przez operatora Nord Stream 2 z siedzibą w Zug w Szwajcarii „Podstawowe aktywa i zasoby ludzkie” Dla spółki zależnej utworzonej w Niemczech dla niemieckiego odcinka gazociągu.

Federalna Agencja ds. Sieci Ma cztery miesiące na wydanie zgody na ukończony projekt i rozpoczęcie mobilizacji go ze strony rosyjskiej. Chodziłoby wtedy o przedstawienie tego upoważnienia Komisji Europejskiej do zaopiniowania, aby można było opóźnić uruchomienie gazociągu.

gazociąg Nord Stream 2, długi de 1230 km pod Bałtykiem, On jest Zamierza podwoić ilości gazu przesyłanego z Rosji do Europy. Ale według jego krytyków gazociąg na stałe zwiększy zależność energetyczną Europy od Rosji.

READ  Młoda kobieta zabija się podczas skoku na bungee z mostu po wystartowaniu bez… wiązania! spadł z ponad 50 metrów