Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kilka miast w zachodniej Kanadzie zostało sparaliżowanych przez ulewne deszcze

Tysiące ludzi zostało ewakuowanych bez elektryczności, setki utknęły w samochodach, a rurociąg naftowy został odcięty: ulewne deszcze doprowadziły do ​​powodzi i osunięć ziemi oraz sparaliżowały, w poniedziałek 15 listopada kilka miast w prowincji Kolumbia Brytyjska w zachodniej Kanadzie .

„Po ulewnych deszczach osuwiska i powodzie uderzyły w różne drogi śródlądowe w Kolumbii Brytyjskiej”Ministerstwo Transportu i Infrastruktury w guberni tweetowało nocą z niedzieli na poniedziałek.

W rzeczywistości wiele z tamtejszych autostrad zostało zamkniętych na obszarach, które już tego lata zostały zniszczone przez wielkie pożary. Według Hydro BC, dziesiątki tysięcy ludzi w całym hrabstwie zostały dotknięte zaciemnieniem. Pod koniec dnia służby ratunkowe poinformowały, że wieczorem przeniosły dziewięciu pacjentów z drobnymi obrażeniami po osunięciu się ziemi w tym rejonie.

Przeczytaj także Zachodnia Kanada znajduje się w stanie wyjątkowym z powodu eskalacji pożarów

„80 do 100 pojazdów” Od zeszłej nocy zostali również unieruchomieni przez osuwiska na autostradzie w pobliżu Agassiz, około 100 kilometrów na wschód od Vancouver, poinformowały władze na porannym spotkaniu informacyjnym. Aby im pomóc, rozmieszczone są zespoły ratownicze, strażacy i policja. W szczególności siły kanadyjskie wysłały helikoptery, aby uratować tych kierowców, ponieważ według lokalnych mediów w ich pojeździe utknęło około 275 osób, w tym około pięćdziesięciu dzieci.

Tysiące ewakuacji

Zdjęcia przesłane przez lokalne władze ukazywały wzrost rzeki Similkamen w południowej Kolumbii Brytyjskiej. Inne zdjęcia przedstawiały miasteczko Merritt zalane rzeką Coldwater. Mieszkańcom tego 7-tysięcznego miasta, położonego 300 kilometrów na północny wschód od Vancouver, nakazano rano ewakuować się do centrów ratunkowych, a następnie uniemożliwiono im powrót do Merritt po zalaniu oczyszczalni ścieków. Zalała też dwa mosty.

Do mieszkańców Merritt i Kolumbijczyków Brytyjskich dotkniętych powodziami: UważajI Premier Kanady Justin Trudeau błagał na Twitterze, po południu. „Będziemy tam, aby udzielić Ci wsparcia, którego potrzebujesz, aby pomóc Ci poradzić sobie i odzyskać siły po tych ekstremalnych powodziach i warunkach”., obietnica.

READ  Covid-19: Wyjaśniamy, dlaczego nowy wariant odkryty w RPA jest uważany za „poważne zagrożenie”

Ponadto ta zła pogoda doprowadziła do zamknięcia Kontrowersyjny rurociąg Trans Mountain, który został znacjonalizowany przez rząd Trudeau w 2018 roku. Rurociąg został zamknięty „jako środek ostrożności” Firma potwierdziła AFP, ponieważ „Rozległe powodzie i lawiny błotne zmiotły gruz w rejonie nadziei”, 150 km na wschód od Vancouver. Na obszarach wstrzymano również prace nad rozbudową rurociągu, który ma wejść do eksploatacji do końca 2022 r. „Dolny kontynent, Nadzieja i Zasługa z powodu przedłużającego się ulewnego deszczu”. Mają one na celu zwiększenie przepustowości tej infrastruktury, która transportuje ropę z piasków bitumicznych Alberty, serca kanadyjskiego przemysłu naftowego, do Vancouver z 300 000 do 890 000 baryłek dziennie.

Przeczytaj także Lipcowe powodzie w Niemczech i Belgii są ściśle związane z globalnym ociepleniem

Nieco na zachód od Agassiz miasto Abbotsford wydało nakaz eksmisji dla ponad stu domów po złej pogodzie. W ciągu zaledwie 140 dni Abbotsford odnotował najgorętszy dzień w historii (42,9°C), a teraz najbardziej mokry dzień w historii (100,4 mm)I Zauważone na Twitterze przez Tylera Hamiltona, meteorolog z regionu.

Ministerstwo Środowiska, które to zauważa „około 230 mm” W dolinie Fraser zaobserwowano deszcz, a 30 mm deszczu prognozowano wczesnym popołudniem w poniedziałek.

Świat z AFP