Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tysiące demonstrantów w Warszawie potwierdzają wolę pozostania Europejczykami

opublikowany

Długość wideo: 1 minuta.

Informacje o Francji
Artykuł autorstwa

W piątek 8 października Polska zrobiła krok w kierunku wyjścia z Unii Europejskiej po decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakwestionowaniu praworządności europejskiej.

Niedziela 10 października w Warszawie (Polska) tysiące Polaków wyjechało na chodnik przed krajem, aby pozostać w Unii Europejskiej. Ta demonstracja ma miejsce po orzeczeniu polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował pierwszeństwo prawa europejskiego nad prawem krajowym. Donald Tusk, lider polskiej opozycji i były przewodniczący Rady Europejskiej, wykorzystał ten moment na przekazanie swoich myśli: „Chcemy Polski niepodległej i Polski europejskiej. Chcemy Polski demokratycznej, praworządnej, a przede wszystkim Polski uczciwej”.

Polski premier próbował uspokoić sytuację, umacniając miejsce swojego kraju w europejskiej rodzinie. Ale to nie jest pierwsze napięcie między Brukselą (Belgia) a Warszawą (Polska). Od kiedy Partia Konserwatywna doszła do władzy „Prawo i Sprawiedliwość” W 2015 roku Polska zintensyfikowała czerwone flagi. Reforma sądownictwa, która sprawia, że ​​sędziowie są związani z władzą i prawem antyaborcyjnym, a nawet z regionami „anty-LGBT” Bardzo zmartwiony. Dla nich Europa jest tylko szufladą kasową., mówi Patrick Martin Grenier, profesor Sciences Po i autor książki Does Europe Have a Future?

READ  Mo otwiera e-commerce „Mini Amazon”