Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twój stary smartfon otrzyma funkcjonalność Androida 11 dla większego bezpieczeństwa

Nawet smartfony z systemem operacyjnym starszym niż Android 11 będą mogły skorzystać z automatycznego usuwania uprawnień przyznanych aplikacjom, które od dawna nie były używane.

Zarządzaj uprawnieniami na Androidzie 11

Zarządzanie uprawnieniami w systemie Android 11 // Źródło: Google

Dobra wiadomość: Google przyniesie plik Bezpieczeństwo I ważny sekretAndroida 11 Dla mnie “Miliardy więcej urządzeńInnymi słowy, nawet jeśli Twój telefon nie ma tej wersji systemu operacyjnego, bez wątpienia będziesz mógł z niej skorzystać.

Jaka jest jego funkcja? Mówimy tutaj o automatycznym usuwaniu licencji przyznanych aplikacjom (dostęp do lokalizacji, mikrofon, kamera itp.), gdy nie były one używane przez dłuższy czas. “Zapamiętywanie wcześniej przyznanych uprawnień może być trudne, zwłaszcza jeśli nie korzystałeś z aplikacji od dłuższego czasu.Zadzwoń do programistów Androida.

Ten reset ma miejsce, gdy aplikacja nie była używana przez kilka miesięcy.

Android 6.0 i nowszy

Tym samym od grudnia 2021 r. to narzędzie zabezpieczające dostarczane z systemem Android 11 będzie aktywowane automatycznie”Na urządzeniach z usługami Google Play z systemem Android 6.0 (poziom API 23)lub wyżej.

Wiedząc, że Android 11 jest wciąż daleki od udostępnienia największej liczbie osób, warto zauważyć, że taka opcja, która zwiększa prywatność użytkownika, nie jest przeznaczona dla małej garstki.

Bezpieczeństwo na Androidzie 11

Pamiętajmy o tym mimochodemAndroid 11 naprawdę skupił się na tym najbardziej udanym zarządzaniu uprawnieniami przyznane dla Aplikacje. Tej wersji towarzyszyły w szczególności unikalne uprawnienia (jednorazowe przyznanie uprawnień) i lepsza kontrola nad zachowaniem aplikacji w tle.

Być może te inne funkcje pojawią się również w starszych wersjach Androida, aby zapewnić korzyści jak największej liczbie osób. W międzyczasie możesz też uruchomić Google Android 12.