Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy powody, by nie przegapić UFC 263

Alarm o wieczornym wydarzeniu! UFC 263 prezentuje kartę Saturday Night Fire Card w Glendale w Arizonie (USA) z trzema wyczekiwanymi walkami (na żywo w RMC Sport 2 od 4 rano w sobotę wieczorem do niedzieli). RMC Sport wyjaśnia, dlaczego ten wieczór wspaniałej organizacji MMA jest koniecznością.

Adesanya wraca na dno, by bronić swojej korony

Wielkie pytanie pojawiło się przed galą UFC 259 w marcu. Czy Israel Adesanya będzie w stanie zostać dwukrotnym mistrzem wielkiej organizacji walczącej MMA, usuwając Paula Jana Blachovicha z tronu wagi półciężkiej? Rosnąca kategoria W tym polowaniu na legendę mistrz wagi średniej UFC otrzymał głośną odpowiedź porażką – pierwszą w jego karierze w tej dyscyplinie – jednomyślną decyzją sędziów. Więc nie ma drugiego pasa. Ale pozostaje pierwszym.

>> Śledź Adesanya-Vettori i UFC 263 dzięki specjalnej „Przepustce bojowej” za 7 € od RMC Sport

Utytułowany zwycięstwem nad Kevinem Gastelumem w kwietniu 2019 r. Nigeryjczyk dwukrotnie bronił swojej korony, w marcu i wrześniu 2020 r., przed Yoelem Romero i Paulo Costą, w dwóch nowych pokazach XXL. A po nieudanym występie przeciwko królowi wagi ciężkiej, „The Last Stylebender” powraca do akcji w swojej kategorii, aby podjąć wyzwanie włoskiego Marvina Vettori. Prywatność? Dwaj mężczyźni faktycznie przekroczyli w oktagonie w kwietniu 2018 roku, w drugiej walce Adesanyi w UFC, z ostatecznym zwycięstwem dzięki wspólnej decyzji przyszłego mistrza (jedynego od czasu przybycia do UFC).

Gdzie? Le Nigerian jest ceniony za miejsce taulier des moyens que son challenger n’a plus perdu, signant une serie de cinq victoires, a dernière en avril sur Kevin Holland, pour grimper au troisième d’classement de la catégorie et son before). Co sprawia, że ​​chcesz zobaczyć nowy taniec między nimi. Czy rozczarowanie lekkich ciężarowców zmieniło Adesanyę i pozwoliło swoim przeciwnikom w środku nabrać pewności siebie i wiary w ich szczęście? Czy Vittori zdoła zamienić swoją podzieloną decyzję z 2019 roku (w trzech rundach) na zwycięstwo o pas w 2021 roku? Biorąc pod uwagę animozję, jaką okazali ci dwaj w ciągu tygodnia, zwłaszcza na konferencji prasowej, powinien mocno się nagrzewać w oktagonie.

READ  Roland-Garros - Iga Świątek: Świątek: "Muszę nauczyć się być sławnym, co nie zawsze jest łatwe"

Figueiredo Moreno, nowy udział w uczcie?

Trzy zwycięstwa, remis i dwukrotna obrona pasa: Davison Figueiredo został wybrany Wojownikiem Roku 2020. Pierwszy Brazylijczyk, który zwyciężył w UFC mężczyzn, odkąd Jose Aldo – do którego dołączył od tego czasu lekki Charles Oliveira – mógł nawet zrobić rekwizyt z Podczas „Bitwy Roku”. Podczas gdy wielu wolałoby wściekły szał między Weili Zhang i Joanną Jędrzejczyk, to między „Deus Da Guerra” i Brandonem Moreno na UFC 256 w grudniu zeszłego roku wywołało kontrowersje.

Trzy tygodnie po poddaniu się Alexa Pereza na UFC 255, fryzjer i były szef kuchni restauracji sushi (między innymi) po raz kolejny obronił pas – żaden mistrz w historii UFC nie zrobił tego w tak krótkim czasie – i zaprezentował publiczności niezapomnianą „wojnę” szansa z Meksykiem. Pięć rund w szalonym tempie, akcja, akcja i więcej emocji, zakończone remisem większości, sędzia odebrał punkt Brazylijczykowi za niskie uderzenie w trzecim, co zaowocowało dwiema kartami przy 47-47, podczas gdy trzeci sędzia oddał 48 -46 do mistrza.

Od razu świat MMA powiedział sobie, że chciałby szybko zobaczyć ich dwoje razem w klatce. Dana White, dyrektor generalny UFC, zgodziła się. To w końcu na ten weekend, dokładnie sześć miesięcy po dniu i zapowiada więcej fajerwerków. Jeśli przegapisz Figueiredo-Moreno w grudniu, nie przegap nowego Walca. Tym razem zostaliśmy ostrzeżeni.

Diaz, powrót ulubionego fana „Gangstera”

Nigdy nie został koronowany na mistrza UFC, ani nawet w żadnej innej organizacji. Jego rekord kariery w MMA, 20-12, jest daleki od najlepszych. W ostatnich dziewięciu meczach przegrał cztery, w tym dwa w ostatnich trzech. Od 2008 roku nie podpisał więcej niż trzech zwycięstw z rzędu, a liczba ta spada do dwóch, jeśli weźmiemy pod uwagę okres od 2012 roku. Nate Diaz nigdy nie będzie „kozłem” (najlepszym w historii) w swojej dyscyplinie. Z dala od tego. Ale na zawsze pozostanie jedną z jego największych postaci.

READ  Przyszłość Pochettino jest całkowicie kwestionowana od poniedziałku?

Pomiędzy stylem, dużymi ustami i naturalną charyzmą bracia Nick i Nate zbudowali układankę wokół imienia Diaza. Krótko mówiąc, jeśli kochasz MMA i UFC, nie możesz nie kochać zawodników z Stockton w Kalifornii. Rzadko ich pojawienie się w klatce jest nieuniknione. Podczas gdy Nick nie walczył od 2015 roku, ale każdą plotką o jego powrocie sprawia, że ​​wszyscy fantazjują, co wydaje się bardziej prawdopodobne w tym roku, Nate wraca do Oktagonu półtora roku po swojej ostatniej walce. , porażka przez TKO (Doctor’s Stop) z Jorge Masvidalem o honorowy pas “BMF” (Baddest Motherfucker).

Tym razem zmierzy się z Brytyjczykiem Leonem Edwardsem, nr 3 w klasyfikacji półśredniej, o historyczną pierwszą: pięć rund w programie do walki, ale nie o pas ani w „main evencie” (główna walka wieczoru). ). Shock ma zadebiutować na UFC 262 w połowie maja, ale został przełożony o miesiąc z powodu drobnej kontuzji, której doznał Diaz. Kto stanie przed wyjątkową okazją lub kto walczył tylko dwa razy od końca sierpnia 2016: zwycięstwo przyniesie mu duże skoki w walce o tytuł nigeryjczyka Kamaru Usmana.

Wymagałoby to odesłania przeciwnika, który nie przegrał od grudnia 2015 roku – z Othmanem, który nie jest jeszcze mistrzem – i który od tego czasu podpisał osiem zwycięstw z rzędu, nawet jeśli jego ostatnia seria zakończyła się bezkonkurencyjnymi (przeciwko Bilalowi Muhammadowi). ostatni marzec). Skomplikowane, bardzo złożone zadanie, ale nie niemożliwe dla tych, którzy lubią zaskakiwać, kiedy najmniej się tego spodziewają, na przykład wtedy, gdy w marcu 2016 roku poniósł swoją pierwszą przegraną w Ultimate Fighting Championship z Conorem McGregorem, sukces, który zawalił jego umysł. (Kilka miesięcy później stracił zemstę.)