Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy osoby nie żyją w nowym rosyjskim ataku na Odessę

Trzy osoby nie żyją w nowym rosyjskim ataku na Odessę

Essentials od 30 kwietnia o 21:00

 • Według gubernatora stanu w Rosji w wyniku zamachu bombowego w obwodzie kurskim zginęła jedna osoba

„Wieś Kozino w powiecie rylskim została ponownie zbombardowana przez Ukraińców”.– ogłosił we wtorek Roman Starowojt, gubernator obwodu kurskiego w Rosji kabel. „Dwóch mieszkańców zostało rannych. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi został przewieziony do szpitala.Określa.

 • Waszyngton wzywa swoich sojuszników do przekazania Ukrainie systemów Patriot

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wezwał we wtorek kraje posiadające systemy Patriot do przekazania ich Ukrainie, która oczekuje od Rosji większej ilości broni do obrony powietrznej.

 • Donald Trump twierdzi, że Europa powinna zwiększyć pomoc dla Ukrainy do poziomu Stanów Zjednoczonych

„Nie poddam się, dopóki Europa nie zacznie się równoważyć [le compte de l’aide à l’Ukraine] »– wyjaśnia Donald Trump w wywiadzie dla magazynu czas. „Jeśli Europa nie jest gotowa zapłacić, dlaczego my powinniśmy płacić? Ich obawy są znacznie większe [l’Europe et] My. Nie ma nic podobnego między Ukrainą a krajami europejskimi. »

 • Inspektorzy ONZ potwierdzają, że Rosja użyła północnokoreańskich rakiet

Gruz znaleziony w miejscu eksplozji w Charkowie 2 stycznia pochodził z północnokoreańskiego pocisku balistycznego Hwasong-11, powiedzieli komisji Rady Bezpieczeństwa obserwatorzy sankcji ONZ. Reutera.

 • Finnair zawiesza loty do Tartu w Estonii i oskarża Rosję o zakłócanie Globalnego Systemu Pozycjonowania (GPS).

Rezultatem są zakłócenia GPS„Całkowicie zamierzone działania” Ze strony Moskwy A „Atak hybrydowy” – powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji i Estonii Margus Tsahkna.

 • Ukraina nie planuje przymusowej repatriacji mężczyzn w wieku poborowym

Władze przyjęły niedawno ustawę o mobilizacji, mającą na celu zaostrzenie kar dla rebeliantów. Wicepremier ds. integracji europejskiej Olga Stefanyszyna powiedziała w rozmowie z „Euroatlantic”, że Ukraina nie planuje przymusowej repatriacji mężczyzn w wieku poborowym z Unii Europejskiej. Niemieckie Welle.

 • Polska „nie będzie chronić ukraińskich rebeliantów”, ale czeka na opinię Kijowa i Unii Europejskiej
READ  Międzynarodowe potępienie po nadużyciach w Puche, rosyjskie oskarżenia o „ludobójstwo” przez Zełenskiego. Aktualizacja sytuacji

Polscy urzędnicy oświadczyli we wtorek, że Polska nie będzie chronić na swoim terytorium Ukraińców w wieku służby wojskowej, ale nadal oczekuje na decyzje Kijowa i Brukseli w tej sprawie.

 • Rosja twierdzi, że zestrzeliła wystrzelone przez Ukrainę rakiety ATACMS

W jego przypadku Ministerstwo Obrony Rosji We wtorek twierdzi, że rosyjska obrona przeciwlotnicza zniszczyła sześć rakiet ATACMS „W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin”Bez określenia, gdzie to się stanie. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział we wtorek, że nie może potwierdzić, że którykolwiek z pocisków został zestrzelony.

 • Rosyjskie naloty na Charków: jeden zabity i dziewięciu rannych

Ukraińska Korporacja Kolei Państwowych, OkrzaleznycjaWyjaśnił to „To nowy ukierunkowany atak wroga na cywilną infrastrukturę kolejową”.. Rosja nasiliła w ostatnim czasie ataki na ukraińskie koleje, które są niezbędne dla handlu i transportu ludności cywilnej oraz zaopatrzenia wojskowego.

 • Berlin ogłasza nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy

Niemcy zapewniły Nowa partia pomocy wojskowej Przeznaczony dla Ukrainy, obejmujący amunicję do czołgu Leopard 2, dziesięć bojowych wozów piechoty i system obrony powietrznej Skynex.

 • Paryż nakazuje producentom broni, aby dali pierwszeństwo rakietom przeciwlotniczym Aster

Francuskie Ministerstwo Sił Zbrojnych nakazało producentom zajmującym się produkcją rakiet przeciwlotniczych i rakiet przeciwbalistycznych Aster, aby w swojej produkcji traktowali te zamówienia priorytetowo przed innymi, oznajmił Minister Sił Zbrojnych Sébastien Lecornu. W poniedziałek o 12:00 GMT. Calvi podczas wywiadu ze swoim włoskim odpowiednikiem Guido Crosetto.