Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ONZ twierdzi, że atak armii izraelskiej na Rafah oznaczałby „eskalację nie do przyjęcia”.

ONZ twierdzi, że atak armii izraelskiej na Rafah oznaczałby „eskalację nie do przyjęcia”.

Aktualizacja sytuacji Jednocześnie Waszyngton wezwał Hamas do wyrażenia zgody „nie spóźnij się” Proponowany rozejm z Izraelem jest powiązany z uwolnieniem zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy.

Według doniesień rywalizujące ze sobą ruchy palestyńskie Hamas i Fatah prowadzą rozmowy w Pekinie, a Blinken udaje się do Jordanii, aby omówić pomoc humanitarną dla Gazy. Le Figaro Oceń sytuację.

Sekretarz Generalny ONZ twierdzi, że izraelski atak na Rafah oznaczałby „eskalację nie do przyjęcia”.

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres ostrzegł we wtorek przed jakimkolwiek izraelskim atakiem wojskowym na Rafah w południowej Strefie Gazy, który jego zdaniem byłby równoznaczny z izraelskim atakiem wojskowym na miasto Rafah w południowej Strefie Gazy. „Niedopuszczalna eskalacja”.

„Każdy atak wojskowy na Rafah oznaczałby eskalację nie do zniesienia, powodującą śmierć kolejnych tysięcy cywilów i zmuszanie setek tysięcy do ucieczki”.António Guterres powiedział prasie, apelując do władz izraelskich, aby tego nie robiły.

Dziś wcześniej izraelski premier Benjamin Netanjahu obiecał we wtorek, że armia izraelska wkroczy do miasta Rafah, położonego w południowej Strefie Gazy, niezależnie od tego, czy osiągnięte zostanie oczekiwane porozumienie o rozejmie z Palestyńskim Islamskim Ruchem Oporu (Hamasem), czy nie. „Pomysł, że zakończymy wojnę, zanim osiągniemy wszystkie nasze cele, jest nie do pomyślenia. Wejdziemy do Rafah i wyeliminujemy tam brygady Hamasu, czy to z porozumieniem o rozejmie, czy bez, aby osiągnąć całkowite zwycięstwo”.Netanjahu powiedział, cytując oświadczenie prasowe opublikowane przez jego biuro skierowane do przedstawicieli rodzin zakładników w Jerozolimie.

Masowe groby w Gazie: Sekretarz Generalny ONZ wzywa do „niezależnego” śledztwa

– powiedział w poniedziałek Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterres „Jesteś głęboko zaniepokojony” Po odkryciu masowych grobów w dwóch głównych szpitalach w Strefie Gazy wezwała do wszczęcia niezależnego śledztwa.

„Istotne jest, aby niezależni międzynarodowi śledczy mieli natychmiastowy dostęp do miejsc zbrodni w celu ustalenia dokładnych okoliczności, w których Palestyńczycy stracili życie oraz zostali pochowani lub ponownie pochowani”.-Ogłosiłeś?

READ  Joe Biden zaprasza do Białego Domu czarnoskórego nastolatka, który został postrzelony przez niewłaściwe drzwi

Blinken wzywa Hamas do przyjęcia spokojnej propozycji „bez dalszej zwłoki”

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken wezwał we wtorek Hamas do wyrażenia zgody „nie spóźnij się” Proponowanemu rozejmowi z Izraelem towarzyszyło uwolnienie zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy, co według ruchu palestyńskiego rozważa.

„Nigdy więcej opóźnień, żadnych wymówek. Teraz jest czas na działanie”.Antony Blinken powiedział reporterom w Jordanii na krótko przed wyjazdem do Izraela w ramach swojej siódmej podróży regionalnej od rozpoczęcia wojny prawie siedem miesięcy temu.

Minister spraw zagranicznych Francji składa wizytę w Izraelu

Jak poinformował dziennikarz Agence France-Presse, francuski minister spraw zagranicznych Stephane Ségourny rozmawiał we wtorek ze swoim izraelskim odpowiednikiem Israelem Katzem w ramach 24-godzinnej wizyty w Izraelu. Wizyta Stephane’a Sigourneya, który wcześniej zatrzymywał się w Libanie i Arabii Saudyjskiej, następuje w czasie, gdy długoterminowa mediacja katarska, egipska i amerykańska rodzi nadzieję na osiągnięcie rozejmu między Izraelem a palestyńskim ruchem islamskim Hamas, powiązanym z uwolnieniem więźniowie. Zakładnicy po prawie siedmiu miesiącach walk i niemal codziennych bombardowań w Strefie Gazy.

W Izraelu dyskusje z panem Katzem skupiały się na wielkości pomocy humanitarnej docierającej do Strefy Gazy, a także na ofensywie wojskowej w Rafah, o konieczności której we wtorek ponownie podkreślił premier Izraela Benjamin Netanjahu, ale wobec której Francja ponownie wyraziła swój sprzeciw. . Według źródła dyplomatycznego Stephane Sigournet potwierdził to ponownie we wtorek „wsparcie” Od Francji po Izrael, ale także „Jego różnice”Zwłaszcza w odniesieniu do planowanego dużego ataku na miasto Rafah, które według Organizacji Narodów Zjednoczonych stało się schronieniem dla 1,5 miliona Palestyńczyków wysiedlonych w wyniku wojny.

Chiny twierdzą, że rywalizujące ze sobą ruchy palestyńskie Hamas i Fatah przeprowadziły rozmowy w Pekinie

Chiny ogłosiły we wtorek, że Hamas i Fatah, rywalizujące ze sobą grupy palestyńskie prowadzące ze sobą wojnę od wielu lat, przeprowadziły rozmowy pokojowe w Pekinie.

READ  O czym pamiętać od czwartku 7 lipca

„Na zaproszenie Chin przedstawiciele Palestyńskiego Ruchu Wyzwolenia Narodowego (Fatah, przyp. red.) i Islamskiego Ruchu Oporu (Hamas, przyp. red.) odwiedzili niedawno Pekin w celu dogłębnych i szczerych dyskusji na temat promowania wewnętrznego pojednania Palestyny”.– powiedział Lin Jian, rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

„Obie strony w pełni wyraziły swoją wolę polityczną osiągnięcia pojednania w drodze dialogu i konsultacji, omówiły wiele konkretnych kwestii i poczyniły postępy”.Potwierdził to podczas regularnej konferencji prasowej.

Blinken odwiedza Jordanię, aby omówić pomoc humanitarną dla Gazy

Sekretarz stanu USA Antony Blinken udaje się we wtorek do Jordanii, aby omówić sposoby zwiększenia pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy i po cichu dziękuje królestwu za pomoc podczas bezprecedensowego irańskiego ataku na Izrael w połowie kwietnia.

Do Ammanu udał się rano po spotkaniu z przywódcami państw Zatoki Arabskiej w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej w ramach swojej siódmej podróży po regionie od 7 października.

W Jordanii szef amerykańskiej dyplomacji ma spotkać się z królem Abdullahem II i jego jordańskim odpowiednikiem Aymanem Safadim, a także Sigrid Kaag, koordynatorką ONZ ds. pomocy humanitarnej w Strefie Gazy.