Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzej przedstawiciele Francji głosowali na „nie”.

Trzej przedstawiciele Francji głosowali na „nie”.

W rezolucji przyjętej w czwartek 19 października większością 500 głosów do 21 i 24 wstrzymujących się posłowie do Parlamentu Europejskiego potępili ataki Hamasu popełnione 7 października. Wśród przeciwników trzech francuskich członków Parlamentu Europejskiego odmówiło uznania prawa Izraela do obrony zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym.

Kontrowersyjne nowe stanowisko u szczytu konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Członkowie Parlamentu Europejskiego niemal jednomyślnie potępili ataki Hamasu na imprezę rave zorganizowaną w Izraelu 7 października. Za głosowało 500 z nich rezolucja Tendencja ta utrzymuje się w czwartek, przy sprzeciwie 21 posłów, a 24 posłów wstrzymało się od głosu.

Wśród dwudziestu przeciwników decyzji Parlamentu Europejskiego odrzuciło trzech francuskich eurodeputowanych reprezentujących markę LFI.

Tweet opublikowany na X przez organizację pozarządową UN Watch umożliwił ich identyfikację: Manon Aubry, Marina Mysore i Yunus Omarji.

Uchwała mająca na celu „eliminację organizacji terrorystycznej Hamas”

Zaproponowana w czwartek uchwała miała nie tylko zapewnić wsparcie Izraelowi, ale także legitymizować likwidację „organizacji terrorystycznej Hamas”. Wezwał parlament do uwolnienia wszystkich przetrzymywanych przez nich zakładników. Uznał także prawo Izraela do samoobrony „zagwarantowane i ograniczone przez prawo międzynarodowe”.

Posłowie wezwali jednak do „humanitarnego rozejmu” podczas walk, podkreślając, że ataki na ludność cywilną i infrastrukturę cywilną stanowią poważne naruszenie prawa międzynarodowego.

Po naleganiu na wznowienie procesu pokojowego Parlament Europejski zaproponował wynegocjowane rozwiązanie dwupaństwowe dla Izraela i Palestyny ​​w oparciu o granice z 1967 r. Jest to naprawdę drażliwy temat w tych rozmowach, dlatego Jerozolima będzie stolicą obu państw. .

Zwróciła się o niezależne dochodzenia

W odniesieniu do zamachu bombowego na Narodowy Szpital Episkopalny w Gazie, za który każda ze stron obwinia drugą, w rezolucji Parlamentu Europejskiego wezwano do wszczęcia niezależnego śledztwa.

Członkowie Parlamentu Europejskiego wezwali także do przeprowadzenia dochodzeń w sprawie roli Iranu, Kataru i Rosji w finansowaniu i wspieraniu terroryzmu w regionie. W rezolucji potępiono także wsparcie Iranu dla Hamasu i innych grup terrorystycznych w Strefie Gazy.

READ  Masowa kampania aresztowań wśród Palestyńczyków w Izraelu

Parlament ponownie ponowił swoje żądanie włączenia całej irańskiej Gwardii Rewolucyjnej i libańskiego Hezbollahu na unijną listę grup terrorystycznych.

Większa kontrola nad pomocą finansową udzielaną Palestynie przez Unię Europejską

W decyzji podkreślono silniejsze monitorowanie przez Komisję Europejską pomocy finansowej udzielanej Palestynie przez Unię Europejską. Celem jest zapewnienie, że w regionie nie napłyną żadne pieniądze na finansowanie terroryzmu.

Parlament Europejski podkreślił jednak znaczenie wzmocnienia pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w Strefie Gazy. Prawie wszyscy członkowie Parlamentu Europejskiego wezwali Egipt i Izrael do współpracy ze społecznością międzynarodową w celu utworzenia korytarzy humanitarnych prowadzących do Strefy Gazy.