Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Palestyński lekarz Ghassan Abu Sitta, świadek piekła Gazy, ma zakaz wjazdu na terytorium Francji

Palestyński lekarz Ghassan Abu Sitta, świadek piekła Gazy, ma zakaz wjazdu na terytorium Francji

Brytyjski chirurg palestyński Ghassan Abu Sitta, który był świadkiem okrucieństw popełnianych przez armię izraelską w Strefie Gazy, gdzie spędził półtora miesiąca na początku wojny, w sobotę 4 maja uniemożliwiono wjazd na terytorium Francji. Po jego przybyciu wczesnym rankiem na lotnisko Roissy Charles de Gaulle w Londynie, gdzie mieszka, straż graniczna odmówiła przyjęcia lekarza, który miał przemawiać na konferencji zorganizowanej tego samego dnia w Senacie.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów W Gazie szpitale są w centrum wojny

Agenci jako powód podali, że władze niemieckie, które również uniemożliwiły mu wjazd na ich terytorium w połowie kwietnia, kiedy miał uczestniczyć w konferencji na temat Palestyny ​​w Berlinie, uniemożliwiły mu uzyskanie wizy wjazdowej na rok. Wszystkie kraje strefy Schengen. Ghassan Abu Sitta, to świat Skontaktowano się z nim telefonicznie. Późnym rankiem przebywał w biurze na lotnisku i miał być eskortowany przez policję na lot powrotny do Londynu.

Próby zaalarmowania organizatora konferencji, senatora Raymonda Ponceta-Monge’a o stanie Ron i członka Europejskiej Agencji Środowiska – Les Vertsa, za pośrednictwem swojego asystenta, który się z nim skontaktował, nie przyniosły żadnych rezultatów. „Policja podjęła decyzję i nic więcej nie mogę zrobić” – dodał. Ufam temu świat. Jest to, podobnie jak w Berlinie, kryminalizacja ofiar. Gang współwinny ludobójstwa próbuje uciszyć świadków. »

Czterdzieści trzy dni operacji w Gazie

Specjalista medycyny wojennej Ghassan Abu Sitta wsiadł do samolotu, aby dotrzeć do Gazy 7 października, kilka godzin po masakrze Hamasu w południowym Izraelu, podobnie jak to zrobił podczas trzech poprzednich wojen, które nawiedziły enklawę palestyńską.

Dołączył do zespołów Lekarzy bez Granic i pracował w szpitalu Al-Shifa, największym w Strefie Gazy, oraz w szpitalu Al-Ahli. Opuścił pas przybrzeżny 18 listopada, po czterdziestu trzech dniach nieprzerwanych działań przeciwko ofiarom izraelskiego bombardowania, w wyniku którego zginęło dotychczas około 35 000 osób, z których większość to cywile.

READ  Wielorakie skutki globalnego ocieplenia na zdrowie człowieka
Przeczytaj także wywiad Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów W szpitalach w Strefie Gazy: „Nie szukamy już reform. Odcięliśmy…”

Praktykujący ten był bardzo aktywny w mediach społecznościowych podczas swojego pobytu w enklawie i po opuszczeniu enklawy udzielił licznych wywiadów, wspominając amputacje, które musiał przeprowadzać bez znieczulenia, stosowanie surowych produktów spożywczych do zamykania ran i palenie dzieci nabojami z białego fosforu (a) Broń, którą zabronione jest używanie ich do celów zapalających), szpitale są tak przepełnione, że lekarze pracują na podłodze itp.

Pozostało Ci 29,65% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.