Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron broni „strategicznej dwuznaczności” wobec Rosji, która „nie ma granic”

Emmanuel Macron broni „strategicznej dwuznaczności” wobec Rosji, która „nie ma granic”

W tym tygodniu francuski prezydent ponownie wspomniał o tej opcji w brytyjskim tygodniku Ekonomista.
Benoit Tessier/Reuters

W wywiadzie z Prowansja I dla trybuna niedzielna,Prezydent Republiki wezwał do usunięcia z Rosji wszelkiej „jasności” co do francuskich zamiarów wzmocnienia zdolności odstraszania Francji.

„Rosja jako potęga strategiczna nie daje nam już żadnej wizji”.Potwierdził to w rozmowie z nim Prezydent RP Prowansja I dla Niedziela „La Tribune”. . „Początkowo miała zadeklarowany cel strategiczny: domagała się ratowania obwodów ukraińskich, które zadeklarowały autonomię”.Jak wyjaśnia Emmanuel Macron.

ale dzisiaj, „Postanowiła zdecydowanie stać się siłą destabilizującą, która nie wyznacza żadnych strategicznych ograniczeń swoim działaniom”.. W obliczu tej obserwacji i wobec takiego przeciwnika, „Co za słabość w wyznaczaniu granic, co za słabość!”Głowa państwa oświadczyła w odpowiedzi na krytykę tego, że wspomniał o możliwości wysłania wojsk na Ukrainę. „Nie możemy stawiać sobie granic w obliczu wroga, który sam sobie nie wyznacza granic”. Bronił się już na początku marca. „Wręcz przeciwnie, musimy usunąć z tej sytuacji wszelką jasność, ponieważ to właśnie działa odstraszająco”.Tym razem dodany w tygodniku.

„Strategiczna dwuznaczność oznacza nie podawanie wielu szczegółów”.

Emmanuela Macrona zapytano o stanowisko kanclerza Niemiec Olafa Schulza, który stwierdził, że zdecydowanie sprzeciwia się wysyłaniu sił zachodnich na Ukrainę, podczas gdy francuski prezydent ponownie wspomniał o tej opcji w tym tygodniu w brytyjskim tygodniku. Ekonomista .

„Strategiczna dwuznaczność oznacza nie podawanie wielu szczegółów”.Zanim uzasadnił swoje stanowisko, uniknął Emmanuela Macrona: Dodał: „Rosyjska agitacja pokazuje, że słusznie nie zamykamy żadnych drzwi, w przeciwnym razie oznacza to, że zgadzamy się na porzucenie porządku międzynarodowego opartego na prawie, a więc na pokoju i bezpieczeństwie”..