Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Masowa kampania aresztowań wśród Palestyńczyków w Izraelu

autor: Klothild Mrafko

Opublikowano dzisiaj o 11:21

Twarz Omira wydrążona przez niespokojne noce. “Zanim pójdę spać, rozmyślam nad tym. Śnię, że jestem zakuty w kajdanki i że jestem bity. Prawie codziennie “ Wysadził w powietrze 21-letniego palestyńsko-izraelskiego, którego rysy wciąż były nastoletnie pod czarną brodą. W noc Eid, 12 maja, wyszedł z bratem i dwoma przyjaciółmi, aby świętować koniec Ramadanu w północnym mieście Nazaret. „Wyciągałem pieniądze, gdy zbliżała się brygada, Mówi. Jeden z mężczyzn w mundurze podbiegł do mnie, a ja uniosłem pięść, jakby chciał mnie uderzyć. “ Potem ucieka, ale izraelskie siły bezpieczeństwa go ścigają. one “Około dwadzieścia” I pobili go. „Krzyczałem : “W porządku, poddaję się!” , Ale ciągle mnie bili. Myślałem, że mnie zabiją. “

21-letni Omar jest palestyńskim obywatelem Izraela.  Mówi, że 12 maja został tak ciężko pobity przez policję, że zabrano go do szpitala ze zszytą żabą i nadal ma zawroty głowy.  2 czerwca 2021 w Nazarecie.

Młody człowiek zostaje zaciągnięty na posterunek policji. Tam znowu spadł deszcz ciosów i otrzymał jeden za głowę. „Może to był kij U16. Nie wiem, nie czułem go, ale nagle moje stopy pokryły go krwią” On pamięta. Pomimo krwawienia Omar został ponownie pobity i ostatecznie przewieziony do szpitala. Z tyłu ogolonej głowy, u góry po lewej, pojawiają się cztery szwy. Od tego czasu miał spadek napięcia, a jego tymczasowe prace budowlane zostały wstrzymane. “Wszystko na nic, nic nie zrobiłem!” Obok mnie kolejny młodzieniec ze złamanym nosem i 14-latek – 14 lat! – Zejdź z otwartą wargą. dlaczego ? oklaskiwał podczas demonstracji, która odbyła się tego wieczoru” Omer jest oburzony. Ostatecznie nie został przesłuchany.

przestraszyć młodych ludzi

23 maja Izrael ogłosił, że rozpoczyna masową kampanię aresztowań, nazwaną „prawem i porządkiem”, aby: „Rozwiązywanie i wzmacnianie zarządzania” W niektórych rejonach kraju. Pierwotnie był zaplanowany na czterdzieści osiem godzin, a oficjalnie zakończył się 3 czerwca. Państwo hebrajskie twierdzi, że bierze na cel sprawców aktów przemocy i chce rozbić zorganizowane siatki przestępcze. W ten sposób policja skonfiskowała 970 sztuk broni. Operacja następuje po serii starć w tak zwanych „mieszanych” miastach, w których zginął palestyński obywatel Izraela i izraelski Żyd. Aresztowania rozpoczęły się przed ogłoszeniem kampanii. Od 9 maja aresztowano ponad 2100 osób – z których zdecydowana większość to palestyńscy obywatele Izraela – z których 285 zostało oskarżonych. Inni byli często wypuszczani w ciągu dnia lub następnego dnia. Zgłoszono wiele przypadków przemocy; 19 maja w arabskim mieście Umm al-Fahm 17-latek doznał obrażeń po postrzeleniu przez policję.

READ  W Anglii ostatnie zniesienie ograniczeń zostało opóźnione o cztery tygodnie ze względu na rozrzut zmiennej delta

Masz 66,94% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.