Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W e-mailu profesor Delfresi powiedział, że był pod „presją polityczną” w związku z hydroksychlorochiną

Kilka amerykańskich mediów nadało kilka e-maili wysłanych przez dr. Anthony’ego Fauci, doradcę prezydenta USA ds. pandemii, między styczniem a czerwcem 2020 r. Wśród nich początkowo wymiana między amerykańskim immunologiem a Jean-François Delfraissy. Kryzys Covid-19 we Francji.

W ostatnich dniach nazwisko dr Anthony Fauci wróciło na pierwszy plan. W szczególności wiele amerykańskich mediów Wiadomości BuzzFeed, Washington Post lub CNN, kilka tysięcy stron zawierających e-maile wysłane przez amerykańskiego immunologa, wybranego przez Donalda Trumpa do doradzania prezydentowi USA w sprawie pandemii COVID-19, krążyło między styczniem a czerwcem 2020 r.

Media te podjęły działania prawne na podstawie ustawy o wolności informacji z 1996 r., która umożliwia każdemu obywatelowi uzyskanie dokumentów administracyjnych w imię prawa do informacji, jak wyjaśniono Ten artykuł pochodzi z Naukowiec.

Brak testów, opakowań, hydroksychlorochiny…

W środku tego zbioru informacji nazwisko profesora Jean-François Delfraissy widnieje na stronie 1841 rozpowszechnianych przez niego dokumentów Wiadomości BuzzFeed. W tym e-mailu francuski lekarz Anthony Fauci ogłosił, że „powrócił do służby od czasu kryzysu zdrowotnego Covid-19, który dotknął Francję” i przewodniczy Radzie Naukowej, która wydaje zalecenia dla rządu na temat zarządzania epidemiami.

W tej wymianie wynika to m.in. z „ograniczonej liczby testów” dostępnych we Francji, co uniemożliwia rządowi przyjęcie południowokoreańskiej strategii testowania swojej populacji na dużą skalę. Wyjaśnił również, że kraj przejdzie przez „trudną fazę” z powodu braku łóżek intensywnej opieki „w niektórych częściach Francji”.

Jean-Francois Delfraissy mówi przede wszystkim o „wrzawie mediów odkąd dr Didier Raoult ogłosił skuteczność hydroksychlorochiny”.

„Jego dane nie są szczególnie przekonujące” – mówi profesor Delfrisse. „Widzimy nieco pozytywny sygnał, ale musi on zostać potwierdzony dobrze przeprowadzonym randomizowanym badaniem” – napisał w swoim e-mailu. Zauważa również, że trwają badania nad tym leczeniem, zanim ujawnił, że odczuwał „ogromną presję polityczną, aby zezwolić na hydroksychlorochinę i dać ją wszystkim”. „Ale stawiam opór” – potwierdza lekarz.

Wszystkie rodzaje ciśnienia

W czwartek wieczorem krewny Jean-Francois Delfraissy powiedział BFMTV, że ten ostatni pamięta te e-maile z dr. Anthonym Faucim.

Według tego źródła „Musimy pamiętać kontekst czasu, z naciskiem ze wszystkich stron, aby zliberalizować stosowanie hydroksychlorochiny: intelektualiści z prawej i lewej strony, politycy, którzy twierdzili, że uratowali lub donosili o przyjaciołach, którzy zajmowali się tym leczeniem… ”

Zdanie: „Ale obecnie się opieram” („Ale obecnie się opieram”, po angielsku) „należy zatem umieścić w tym kontekście”. To samo źródło konkluduje, że „oświadcza, że ​​oparł się wszelkiego rodzaju naciskom, w tym naciskom politycznym”.