Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Macron gratuluje nowemu prezydentowi Izraela Izaakowi Herzogowi

Emmanuel Macron przemawiał w czwartek, 3 czerwcaWszystkiego najlepszegoDo nowego prezydenta Izraela Izaaka Herzoga, podkreślając:niezachwiane przywiązanie” Dla mnie “Bezpieczeństwo Izraela».

Prezydent FrancjiPrzesyła najserdeczniejsze gratulacjeDo pana Herzoga wybranego w środęPodobnie dla narodu izraelskiegoWedług komunikatu prasowego wydanego przez Elysee. “z tej okazji”, M. Makron «Potwierdza swoją gotowość do dalszej współpracy z Izraelem we wszystkich dziedzinach“I”Pamiętajcie, jak to miało miejsce podczas cyklu przemocy, która właśnie uderzyła w Bliski Wschód, jej niezachwiane trzymanie się bezpieczeństwa państwa Izrael i determinacja Francji, by pozostać po swojej stronie, aby zapewnić regionalne bezpieczeństwo i stabilność.».

Zobacz też – Prezydent-elekt Izraela Izaak Herzog zobowiązuje się „służyć ludziom”

Prawodawcy Partii Pracy wybrali w środę 60-letniego Isaaca Herzoga na prezydenta, na kilka godzin przed osiągnięciem porozumienia w sprawie przełomowego rządu koalicyjnego, który ma zakończyć 12-letnią kadencję premiera Benjamina Netanjahu. Emmanuel Macron złożył również hołd ustępującemu prezydentowi Reuvenowi Rivlinowi”.którzy osobiście pracowali nad wzmocnieniem ducha przyjaźni i współpracy, który panuje w stosunkach francusko-izraelskich od ponad 70 latWedług komunikatu prasowego.

READ  Mubasher - napięcia na Bliskim Wschodzie: Emmanuel Macron „zdecydowanie potępia” strzelaninę do Hamasu