Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są zasady podróżowania za granicę?

Marzysz o wyjeździe za granicę? Nawet na krótki weekend? A może musisz ze względów rodzinnych lub zawodowych? Od 9 czerwca będzie to łatwiejsze dzięki złagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu do kilku miejsc docelowych. Departament Stanu opracował klasyfikację krajów według wskaźników obiegu Covid-19. Trzy kategorie (zielona, ​​pomarańczowa, czerwona) informują, dokąd się udać i w jakich warunkach. Nie zwalnia to jednak z zapytania o jakiekolwiek ograniczenia nałożone przez kraje docelowe.

Mapa świata przedstawiająca francuską klasyfikację krajów według obiegu Covid-19 na jego terytorium, stan na 2 czerwca 2021 r. (Rząd)

Czy nadal musisz uzasadniać wyjazdy za granicę? Czy szczepienie jest jedynym kluczem do odejścia? Franceinfo ocenia nowe warunki podróży określone przez rząd.

Jeśli podróżujesz do „zielonego” kraju

miejsca docelowe. Jest ich niewiele, ale większość z nich ma tę zaletę, że jest bardzo blisko. 2 czerwca Ministerstwo Spraw Zagranicznych sklasyfikowało region europejski na zielono (Unia Europejska, Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Stolica Apostolska i Szwajcaria)Australia, Korea Południowa, Izrael, Japonia, Liban, Nowa Zelandia i Singapur. W tych krajach wirus nie rozprzestrzenia się aktywnie i nie zidentyfikowano żadnej niepokojącej zmiennej, rząd określa w تحدد Jego strategia ponownego otwarcia granic (PDF).

Jeśli zostałeś zaszczepiony. Musisz przedstawić dowód pełnego szczepienia: albo kartę szczepień w formie papierowej, albo kod QR zarejestrowany w aplikacji TousAntiCovid. I uważaj na opóźnienia. Twój dowód szczepienia jest ważny dopiero po okresie, który pozwala szczepionkom na osiągnięcie maksymalnej skuteczności: dwa tygodnie po drugim wstrzyknięciu dwudawkowych szczepionek (Pfizer, Moderna, AstraZeneca), cztery tygodnie po wstrzyknięciu jednodawkowej szczepionki dawki szczepionek (Johnson & Johnson) lub dwa tygodnie po pojedynczym wstrzyknięciu osób, które już miały Covid-19.

Jeśli nie byłeś zaszczepiony. Będziesz musiał wykonać test PCR lub test antygenowy mniej niż 72 godziny po wejściu na pokład. Bez względu na to, czy zostałeś zaszczepiony, czy nie, nie będziesz musiał uzasadniać swojej podróży, chyba że wymaga tego Twój kraj docelowy. W przypadku podania powodu zasada dotyczy również towarzyszących Ci osób niepełnoletnich.

Test i kwarantanna. W zależności od przepisów obowiązujących w kraju, do którego podróżujesz, możesz zostać poproszony o wykonanie testu przy wejściu na pokład lub po przylocie. Możesz również zostać poproszony o przestrzeganie kwarantanny, W tym towarzyszące Ci osoby niepełnoletnie, zaszczepione lub nie. Najlepiej odnieść się do odpowiedniego artykułu w Quai d’Orsay „Porady dla podróżnych”.

Jeśli pojedziesz do „pomarańczowego” kraju

miejsca docelowe. To proste, zdecydowana większość krajów na świecie jest klasyfikowana jako pomarańczowa. Dotyczy to Ameryki Północnej i prawie całej Afryki i Azji. W krajach sklasyfikowanych jako „pomarańczowe” wirus aktywnie się rozprzestrzenia, ale w kontrolowanych proporcjach i nie ma żadnych niepokojących wariantów.

Jeśli zostałeś zaszczepiony. Nie musisz uzasadniać swojej podróży z ważnego powodu, z zastrzeżeniem przepisów kraju docelowego. Musisz jednak przedstawić dowód pełnego szczepienia (dzięki zaświadczeniem w formie papierowej lub za pośrednictwem aplikacji TousAntiCovid). Zwróć uwagę na terminy uzyskania pełnej ochrony: dwa tygodnie po drugim wstrzyknięciu dwudawkowych szczepionek (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) lub cztery tygodnie po wstrzyknięciu pojedynczej dawki szczepionki (Johnson & Johnson) lub dwa tygodnie po zastrzyk pojedynczego zastrzyku dla osób zarażonych już Covid-19.

Jeśli nie byłeś zaszczepiony. Musisz uzasadnić przekonujący powód. Pełną listę znajdziesz Na stronie 5 dokumentu opublikowanego przez rząd : Wśród akceptowalnych powodów znajdujemy podróże związane ze śmiercią członka rodziny, odwiedziny bliskiej osoby z istotną diagnozą czy nawet uczestnictwo w programie wymiany uniwersyteckiej. Zidentyfikowano również dokumenty potrzebne do jej uzasadnienia. Obowiązek ten dotyczy również towarzyszących Ci osób niepełnoletnich. Musisz również wykonać test PCR trwający mniej niż 72 godziny lub test antygenowy trwający mniej niż 48 godzin, kiedy wsiadasz do samolotu.

Test i kwarantanna. W zależności od przepisów obowiązujących w kraju docelowym może być wymagane zdanie testu przy wejściu na pokład lub po przybyciu. jaMożesz również zostać poproszony o przestrzeganie kwarantanny, w tym w przypadku towarzyszących Ci nieletnich.

Jeśli musisz jechać do „czerwonego” kraju

Cele podróży. Od 2 czerwca „czerwona” lista obejmuje RPA, Argentynę, Bahrajn, Bangladesz, Boliwię, Brazylię, Kolumbię, Kostarykę, Indie, Nepal, Pakistan, Sri Lankę, Surinam, Turcję i Urugwaj. A jeśli niektórzy wybierają piękne miejsca na wakacje, wiedz, że w tych krajach wirus aktywnie się rozprzestrzenia i istnieją niepokojące zmienne.

Jeśli zostałeś zaszczepiony. Musisz nieuchronnie uzasadnić swoją podróż jednym z powodów wymaganych w kraju docelowym. Szczegółowe menu Na stronie 6 dokumentu rządowego. Obowiązek dotyczy również towarzyszących Ci osób niepełnoletnich. Będziesz również musiał przedstawić dowód pomyślnego pełnego i skutecznego szczepienia (w terminach wskazanych powyżej, w zależności od szczepień).

Jeśli nie byłeś zaszczepiony. Oprócz uzasadnienia ważnego powodu lotu, po wejściu na pokład będziesz musiał przedłożyć test PCR lub test antygenowy na mniej niż 48 godzin.

Test i kwarantanna. W zależności od przepisów obowiązujących w kraju, do którego podróżujesz, oprócz kwarantanny, która jest ważna dla wszystkich towarzyszących Ci podróżnych, może być również wymagane poddanie się testowi wejścia na pokład lub przylotu. Zapoznaj się z „Poradami dotyczącymi podróży” na Quai d’Orsay, w zależności od kraju docelowego.

READ  Wojna na Ukrainie: fabryka Azovstal w Mariupolu, symbol oporu przeciwko Rosji