Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

TOYOTA VICTORY i Double w 24 GODZINACH LE MANS 2021. ALPINE NA PODIUM

błysk – błysk – błysk

To całkiem logiczne, że japońska ekipa Toyoty zwyciężyła i ponownie wygrała, czwarta z rzędu, ponownie wygrywając w Sarthe i podobnie jak w 2018, 2019 i 2020 r., w niedzielę 22 sierpnia 2021 r. odbyła się 89. edycja słynnego 24-godzinnego wyścigu. . od człowieka!

Podpis plus podwójne zwycięstwo z jej Toyotą GT010 Hybrid.

Ale jeśli w ciągu ostatnich trzech lat sukces został osiągnięty przez załogę nr 8 – Najpierw z trio złożonym ze szwajcarskiego Sebastiana Buemi, Japończyka Kazuki Nakajimy i Hiszpana Fernando Alonso w 2018 i 2019 roku, a następnie w zeszłym roku z duetem Buemi i Nakajima, wspieranym przez Nowozelandczyka Brandona Hartleya, następca Alonso powrócił do Formuły 1 – W tę niedzielę pojawi się siostrzany samochód, pechowy numer 7 z przeszłości, samochód trio Japończyka Kamui Kobayashiego, Brytyjczyka Mike’a Conwaya i Argentyńczyka Jose Marii Lopeza, który pełnił narzuconą mu rolę.

24-H-du-Mans-2021-TOYOTA-N° 8-w-przód-moduł-Photo-Thierry-COULIBALY

Pod flagą w szachownicę, w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia, numer 7 wygrywa i wygrywa, przed numerem 8 dla Sebastiana Boweni, Kazuki Nakajima i Brendona Hartleya, zwycięzców w niedzielę 20 września edycji 2020.

Alpine Sir Le Podium – Fot.: Thierry Coulibaly

To Alpine A480 dla zespołu Berrichonne Philippe’a Sinaulta, Signatech, numer 36. To kończy podium w 2021 roku, z załogą składającą się z dwóch Francuzów, Nicolasa Lapierre’a i Mathieu Vacciviri, powiązanych z Brazylijczykiem André Negrau.

Top 5 z dwóch amerykańskich modeli Glickenhaus napędzany jest francuskim silnikiem zaprojektowanym w warsztatach Drômois w Valence firmy stworzonej przez Jeana Pierre’a Fleura, Pipo Moteurs.

000 24 H du Mans 2021 GLICENHAUS N ° 708 Zdjęcie Thierry COULIBALY

Liczba 708 dla francuskiego Oliviera Pla i Francka Melluxa, wzmocniona szybkim brazylijskim „Bebo” Diranim, wyprzedziła 709 dla Romaina Dumasa, Ryana Briscoe i Richarda Westbrooka.

Pozdrówmy występ tej amerykańskiej drużyny, która odkryła i wystartowała w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i która od czasu swojego debiutu zakończyła ogromny test w Le Mans i znalazła się w pierwszej piątce! Rzeczywiście wielkie osiągnięcie samo w sobie!

READ  Białoruska diaspora zebrała się w Warszawie, żądając wyjazdu Łukaszenki

24 GODZINY LE MANS 2021- L’ORECA 07 WRT N° 31 – Zdjęcie Thierry COULIBALY

Co za zwrot w LMP2, pomyśleliśmy również o miłej niespodziance, zwycięstwie i dublecie dwóch Oreca 07, dla belgijskiego zespołu Vincenta Vossa, który startował po raz pierwszy w tym wydarzeniu w Mancelle!

24-GODZINNY-DU-MANS-2021-Dramat dla ORECA-07-N° 41-Foto-Thierry-COULIBALY

Ale niesamowity i niewyobrażalny dramat na ostatnim okrążeniu, ponieważ numer 41 w ekipie z byłym kierowcą Formuły 1, Polakiem Robertem Kubicą, Szwajcarem Louisem Delrazem i Chińczykiem Yi, który wydawał się wygrywać i wygrywać przed siostrą samochód nr 31 Holendra Robina Frijnsa i Austriaka Ferdynanda Habsburga oraz młodego Francuza Charlesa Millesi!

Nagle zwycięstwo w końcu uśmiecha się na maksa 31, co zapewnia zwycięstwo zespołowi WRT!

Drugie miejsce zajmuje jedna z dwóch Oreca 07 dla brytyjskiego zespołu Jota, nr 28 dla Shauna Gilliela, Stoffela Vandoorne i Toma Blomqvista.

Niestety rezygnacja z 41 miejsc, które nie zostaną sklasyfikowane, ponieważ w Le Mans, aby znaleźć się w rankingu, trzeba przekroczyć linię mety!

Ten smutny koniec 41 nie przypomina nam o takim zakończeniu pięć lat temu, 19 czerwca 2016 r., albo o Toyocie, która wskoczyła na głowę, by rozbić ją przed boksami na początku ostatniego okrążenia, cofnęła się i puścić. Zwycięstwo zespołu Porsche!

24 godziny LE MANS 2021 nr 65 PANIS hoto Thierry Coulibaly

Tym samym trzecie miejsce w tej kategorii to Oreca 07 N° 65 francuskiego zespołu Panis Racing Juliana Canala, Willa Stevensa i Jamesa Allena, a za nim jeden z samochodów zespołu Anglo-American United Autosport, nr 23 na 100% Brytyjskie trio z Paulem Di Restą i Alexem Lane Wayne Boydem.

24 GODZINY LE MANS 2021- L’ORECA 07 N° 23 DU TEAM UNITED – Zdjęcie Thierry COULIBALY

24 godziny LE MANS 2021 – Ferrari zwycięsko w LMGTE PRO, nr 51 AF Corse – Zdjęcie: Thierry Coulibaly

W LMGTE PRO Ferrari odniosło sukces w jednym z F488 z Scuderia AF Corse, nr 51 dla Jamesa Calado, Pier Guidi i French Come Ledogar, przed jednym z krążowników, nr 63 dla Antonio Garcii, Ricka Taylora i Nicka Katzburga oraz pierwsze Porsche 911 RSR, nr 92, autorstwa Francuza Kevina Estera, Szwajcarii Neila Janiego i Danii Christensena.

READ  Producenci obawiają się również rosnących cen energii elektrycznej

24 godziny Le Mans 2021 – La Corvette No. 63 – Zdjęcie: Thierry Coulibaly

24 godziny Le Mans 2021- Sukces Ferrari AF Corse #83 -Foto-Terry-Coulibaly-

24 GODZINY LE MANS 2021 – L’ASTON MARTIN TF SPORT #33 – Zdjęcie: Thierry Coulibaly

Wreszcie w klasie LMGTE AM zwycięstwo odniosło także Ferrari, z numerem 83 AF Corse włoskiej Roviry, Duńczyka Nielsena i francuskiego Perodo.

Podium uzupełnili Aston Martin nr 33 z Team TF Sport z Keating, Pereira i Fraga oraz najszybsze Ferrari z Team Iron Lynx, nr 80 z Cressoni, Matronardi i Ilott.

Francois Lerouge

Zdjęcia : Thierry Coulibaly

(Nieprzerwany)