Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OVHcloud, król serwerów i hakerów

Tysiące kominów już długo nie dymi. i Rubix „Włókiennicza Stolica Świata” Do lat 70. zachował blizny po przeprowadzkach przemysłowych: miasto Północy wyprzedziło Grenny i Aubervilliers w Ranking najbiedniejszych gmin obszar metropolitalny i 31% populacji jest bezrobotnych. Ale burmistrz Guillaume Delbar (z innej prawej strony) nie może się doczekać: „Rozpoczynamy odrodzenie Roubaix, z dynamiką napędzaną przez duże firmy, takie jak OVH”. OVH, trzy litery, jest symbolem lokalnego sukcesu, który błyszczy w całej Francji. Trzy litery będące synonimem Petit Poucet są w stanie konkurować z amerykańskimi gigantami Amazon i Microsoft.

Ta firma została francuskim mistrzem w hostingu i przetwarzaniu danych online – „chmurze”, przetwarzaniu w „chmurze” Który zastępuje główny komputer znajdujący się w firmie. Wszystko to dzięki najniższym cenom na rynku. Do tego stopnia, że ​​dziś jedna na trzy francuskie strony internetowe jest utrzymywana na swoich 400 000 serwerach, a są to urządzenia, na których przechowywane są dane, zgrupowane razem w 32 „centrach danych” (dosłownie “Centra danych”). W rezultacie OVHcloud, zatrudniająca 2450 pracowników na całym świecie i osiągająca roczny obrót 632 mln euro, stała się jednym z nielicznych francuskich „jednorożców”. Firmy te są wyceniane na ponad 1 miliard euro. przez finansistów.

Były startup chce PR

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 88% do odkrycia. Już subskrybowane? Zaloguj sie
  • Cała nieograniczona zawartość na nouvelleobs.com i w aplikacji
  • Dostęp do wydarzeń, konferencji i okrągłych stołów z subskrybentami Le Club
  • Biuletyny tematyczne, aby niczego nie przegapić

READ  Międzynarodowy rozmiar rynku pasków dziecięcych, łańcuch dostaw, zarządzanie danymi, analityka, prognoza 2027 (JASON, HUGGIES, Combi)