Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tour de Poland – Poznaj 78. edycję Tour de Poland

edycja 2021 Wycieczka po Polsce Od poniedziałku Luplin Przez siedem dni wyścigów. Naznaczone dramatycznymi wydarzeniami w 2019 roku – przypadkowa śmierć Bjrk Lambrecht – a w 2020 – straszny upadek Fabio Jakopson (Tsuning – według Quicka) – Polska ma nadzieję, że wyścigi etapowe będą cieszyć się znacznie spokojniejszym rocznikiem. Jeśli chodzi o program, przybycie sprinterów, sprinterów-dziurkaczy i dziurkaczy będzie czymś, co prawie każdy zaplanował, podczas gdy cylindry będą miały test na 19 km, aby się ujawnić, to szkolenie nie jest już w ofercie Wycieczka po Polsce Od 2016 roku.

Wideo – Jedną z opcji 78. trasy Polo będzie Joao Almeida

Remco nie jest taki jak Evan, ma wielu rywali dla swojego następcy

Zwycięzca wydarzenia w 2020 roku, Remco Evenpol Nie obroni jednak tytułu w tym tygodniu Tsuning-szybki krok tak mi się wydaje Jono Almeida Może po nim wygrać. Szczególnie przeciwni byli Portugalczycy Jay Hindley (Zespół DSM), Matej Mohorik (Bahrajn wygrywa) Matteo Chopra (Astana-Premier Tech), Matteo Fabro i Giovanni Alotti (BORA-hansgrohe), Tim Wellness (Loto Soudalne), Attila Walter (Groupama-FDJ), Michael Kvyatkovsky i Gianni Moscon (INEOS Grenadiers) lub nawet Diego Ulisses (Grupa ZEA – Emiraty).

Kiedy Max Conder (Zespół DSM), David Decker i Olav Goiz (Drużyna Jumbo-Wisma), Phil Pahaus (Bahrajn wygrywa) Andrea Ventrum (Grupa AG2R Citroën), Pascal Ackerman (BORA-hansgrohe), Rami Kawagna, Michael Honor i Alvaro Hotech (Odłączanie-szybki krok), John Deconcolp (Loto Soudalne), Jack Stewart (Groupama-FDJ), Evan Garcia Cordina (Zespół MovieStar), Bawełniane gaje i Diane Smith (Grupowa wymiana rowerów), Edwarda Dziekana (Trek-Sekafredo), Kawior Fernando (Grupa ZEA Emirates) i inne Stanisław Aniołkowski (Polska), będą szukać zwycięstw etapowych.

Lista startowa

Grudzień-Szybki-Krok
1 Almeida John
2 Kawajna Rami
3 Techlerk Tim
4 Garnizon Ian
5 HODEG Alvaro Jose
6 Honor Friedricha Mickela
7 Stale Steg

Zespół AG2R Citron
11 Galloway Tony
12 Zakotwiczony Klemens
13 Julian Antoniusz
14 Piotra Nance
15 koncertów Van Hawka
16 VENDRAME ANDREA
17 Baza wojenna Lawrence

Astana – Premier Tech
21 Przewodnik Boro
22 Fiodorow Jewgienij
23 Martinelli David
24 Bronzky Wadim
Powyżej 25 lat Matteo
26 Stalnov Nikita
27 Craigard Jonas

READ  Polska robi postępy w montażu paneli słonecznych

Bahrajn wygrywa
31 PH Hus Phil
32 Kepczi Eros
33 Nastolatki Dylan
34 Inc. Kevin
35 Hasler Heinrich
36 Mohorik Matej
37 Seiberg Marcel

Bora – Hansroho
41 Ackerman Pascal
42 Aletti John
43 Potner Macy
44 Burkard Marcus
45 Mateusz Kowal
46 PÖSTLBERGER LUKAS
47 Schwarzman Michael

Copitis
51 –
52 Bohli Tom
53 Vivani Attilio
54 Fernández Ruben
55 Sabatini Fabio
56 Berhan Natanel
57 –

EF Edukacja – NIPPO
61 Strzała Daniela
62 BEPPU Fumiyuki
63
64 Sebastian polny
65 Owena Logana
66 Tomasz Tomasz
67 Góry Van den Julius

GROUPAMA-FDJ
71 Bonnet William
72 Davey Clement
73 Księżna Antonina
74 Lineheart Fabian
75 ŻYTO Roman
76 Stewart Jack
77 Walter Attyła

Eneasz Grenadierzy
81 AMADOR ANDRE
82 Wymagany kredyt
83 Geogegan Hart Tao
84 Colas Michael
85 Mascon Gianni
86 Kyatkovsky Michael
87 rząd Łukasz

Intermarket – Wendy – Towary rządowe
91 Kirme Pinium
92 Hermans Quinton
93 Pascuvalan Andrea
94 Rota Lorenzo
95 van der Horn
96 VANSPEYBROUCK Piotr
97 Zimmerman George

Izrael jest krajem początkowym
101 Bevin Patrick
102 Piermans Gente
103 BRĘNDLE MATTEWS
104 D Marzec Alessandro
105 Lis Alexis
106 Hofstetter Hugo
107 VAHTRA NORMAN

Jumbo-Wisma
111 Decker David
112 Jednorożec Pascal
113 Van Emden Jose
114 Bennett George
115 Pięćdziesiątnica Christoph
116 Płatny Kąt Antwon
117 Guiz Olaw

Zespół filmowy
121 Arcos Jerzy
122 Cataldo Tario
123 Garcia Kardyna Iwan
124 Callai Gabriela
125 Jorgensen Matteo
126 rupii jeden
127 Villalla David

Zmiana roweru zespołowego
131 Gaje Bawełna
132 Tunel Zgody
133 Koniczow Aleksander
134
135 PEK Barnabás
136 GRMAY Tsgabu
137 Kowal Dion

Lotto Southell
141 CONCA Filippo
142 Płynny Xandres
144 DEGENKOLB Jan
145 GĘSI KOPIA
146 Tomasz Marksiński
147 Oldani Stefano
148 Odnowa biologiczna

READ  Igrzyska Olimpijskie 2021 - Siatkówka: Francuzi ustanowili rekord z Polską i zakwalifikowali się do półfinału

Zespół DSM
151 ARNDT Nikias
152 Walka rzymska
153 Hindley Jay
154 Krawędzie maks.
155 MARKL Mikołaj
156 Roch Mikołaj
157 Bocian Florian

Kontynuacja zespołu Dalej
161 Fryzjer Karol
162 Bennett Sean
163 Clark Szymon
164 Frankini Gillian
165 Moc Roberta
166 Chodzący Maksymilian
167 Wiśniewski Łukasz

Trek – Sekafredo
171 Gabrixapier Amanuel
172 Lipiny Emily
173 Mullen Ryan
174 Kwatermistrz Karol
175 –
176 Wydmy Edwarda
177 Tyberijczyk Antonio

Zespół Zjednoczonych Emiratów Arabskich
181 BJERG MICHAEL
182 COVI Alessandro
183 Kawior Fernando
184 Margado Marco
185 BOGATY Maksymilian
186 Olivero dziwka
187 ULYSES Diego

Albacin-Feniks
191 Przybył Ben
192 Merisis Sandro
193 Rickett Jonas
194 Dillier Sylvan
195 SBARAGLI Chrześcijanin
196 Leyson Cheney
197 TAMINIAUX Lionel

Gosprom – Rusvello
201 Jagarin Ilnoor
202 Denis Niekrasow
203 Nowe Artemy
204 Koczetkowa Powell
205 Rama rzepakowa
206 Szalunow Jewgienij
207 BOEV Igor

Polska
211 ANIOŁKOWSKI Stanisław
212 BROZYNA Piotr
213 Młot Michała
214 Mesjasz Filip
215 Ocean Lucas
216 Pattersky Macy
217 UŻYJ Patryka

Kierunek

poniedziałek, 9 sierpnia – Poziom 1: Lublin – Selm, 216 km (rzeczywisty start 13.30, przyjazd o 18.45)

Wymienione wzloty dnia

Blazek (km 50,5/3 kategoria): 600m 5,2%
Andolin (km 65,9/3 kategoria): 500 m na 5,4%
Hosnia Abramowskaja (km 105,6 / III kategoria): 1,6 km 5,3%

wtorek 10 sierpnia – Poziom 2: Jamosk – Presmisl, 200,8 km (rzeczywisty start o 14:00, przyjazd o 18:45)

Wzloty i upadki dnia

Wołga Husińska (km 25,9/3): od 2,9 km do 2,6%
Kalwaria Bakłowska (km 171,3 / II kategoria): 2,1 km 9,2%
Chruszczow (km 177,3 / 3. kategoria): 3,9 km 5,9%
Presmisl (200,8 km / nie wymieniony): 1,5 km 8% (maksymalnie 15,4%)

Środa, 11 sierpnia – Poziom 3: Sanok – Russo, 226 km (właściwy start o 13:10, przyjazd o 18:50)

READ  Mandy Franானois zdobywa szczurze złoto na Mistrzostwach Europy Handisport w Polsce

Wymienione wzloty dnia

Hotel Arlamov (79,6 km / II kategoria): 3,8 km 3,8%
Chruszczow (93,8 / 3 km): 3,9 km 5,9%
Kalwaria Bakławska (km 110,7 / II kategoria): 2,1 km 9,2%

czwartek, 12 sierpnia – Poziom 4: Torno – Pukovina Resort, 159,9 km (rzeczywisty start o 14:45, przyjazd o 18:45)

Wzloty i upadki dnia

Łupinka (km 13/3): 5,1 km 3,5%
Somrani (km 63,7/3 kategoria): 4,9 km 3,9%
Lapsanga (km 148,9 / II kategoria): 4 km 5,3%
Ośrodek Bukovina (159,9 km / nie wymieniony): 1,3 km 7,3%

piątek, 13 sierpnia – Poziom 5: Socholo – Peelsko-Piala, 172,8 km (rzeczywisty start o 14:30, przyjazd o 18:50)

Wymienione wzloty dnia

Prelex Groviarki (51,5/1 km): 5,1 km 5,1%
Kalisers (km 107,5 / I kategoria): 3,8 km 5,8%
Preslex Presijek (Typ 133,1 / 1.): 4,1 km 6,5%

Sobota, 14 sierpnia – Poziom 6: Kadovis – Katovis, oddzielny CLM 19,1 km (od 15:37 do 18:45)

Niedziela, 15 sierpnia – Poziom 7: Zabrze – Kraków, 145 km (rzeczywisty start o 15.20, przyjazd o 18.40)

Boom z dnia notowanego

Logiska (km 19,8/3 kategoria): 800m 5,1%

Palmeras

Ostatnich dziesięciu zwycięzców

2020: Remco Evenpol (PEL, Disneynick-Quick Step)
2019: Pavel Sivakov (RUS, Team INEOS)
2018: Michael Kvyatkovsky (POL, Team Sky)
2017: Dylan Teens (BEL, BMC Racing Team)
2016: Tim Wellness (BEL, Lotto Soudal)
2015: Ian Isaacre (ESP, zespół Movistar)
2014: Rafał Majka (POL, Tinkoff-Saxo)
2013: Peter Weining (NED, Orica GreenEDGE)
2012: Moreno Moser (IDA, Liquicas-Connondale)
2011: Peter Sagan (SLQ, Liquicas-Connodel)

Większa liczba wygranych finałowych

3: Marion Wikowski (POL/1954, 1955 i 1956); Andrzej Mierzejewski (POL / 1982, 1984 i 1988); Dariusz Paranowski (POL / 1991, 1992 i 1993)

Większość hitów scenicznych

15: Rysard Surkowski (POL/1 i 1968, 2 i 1969, 2 i 1971, 5 i 1973, 2 i 1974, 2 i 1979 oraz 1 i 1984)

11: Vakla Vresinsky (POL/1 i 1947, 3 i 1948, 2 i 1949, 4 i 1952 oraz 1 i 1953)