Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Toksyczny glon, który stał się przyczyną katastrofy ekologicznej rzeki Odry

Tego lata prawie Zginęło 250 ton ryb Na Odrze płynie na południowy zachód Polska. W czwartek polskie władze wskazały palcem na toksyczne glony, wykluczając hipotezę. Zanieczyszczenie Przemysł, we wstępnym raporcie.

Autorzy raportu, których szczegóły zostaną podane do wiadomości publicznej w piątek, również przyznali, że słaba jakość wody w rzece od „lat”, podkreślona tego lata. Wysoka temperatura A bardzo niski poziom wody może sprzyjać wzrostowi tych glonów.

Sprawca: złote glony

„Nadmiar wody z tlenem, silnie zwiększony potencjał wodorowy (…) upadek substancji biogennych, rozkład biologicznych tkanek ryb (…) doprowadziły do ​​wniosku, że śmierć ryb była prawdopodobnie przyczyna.Toksyczny efekt proliferacji Wodorost powiedziała Agnieszka Kolada z Polskiego Instytutu Ochrony Środowiska.

Agnieszka Kolada powiedziała, że ​​domniemane mikroalgi, zidentyfikowane jako Prymnesium parvum, znane również jako „złote algi”, są powszechne wzdłuż wybrzeży i zwykle tworzą się w wodach słonawych, głównie w pobliżu mórz, i „nigdy nie zostały zidentyfikowane w Polsce”.

Zanieczyszczenie człowieka zostało wykluczone

„Śmierć ryb nie była spowodowana metalami ciężkimi, pestycydami ani węglowodorami” – wynika z dokumentu na zlecenie rządu, który został opublikowany prasie.

Jak wynika z przeprowadzonych dotychczas analiz, różne organizacje podejrzewają, że „żadna z kontrolowanych firm nie wprowadziła do rzeki zanieczyszczeń przekraczających zatwierdzone normy”. Ekologia i mediów – podkreślił Andrzej Szweda-Lewandowski, szef Rządowej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Napięcia z Niemcami

Zapewnił, że wielkość ewakuacji jest „taka sama jak w poprzednich latach”. Katastrofa nieco nadwerężyła stosunki między Polską a jej sąsiadami Niemieckii’Niemcy Zarzucił Polsce opóźnienie w poinformowaniu go o zakresie skażenia.

W PolskaRząd spotkał się z ostrą krytyką za niepodjęcie szybkich działań.

READ  Watykan zakazał arcybiskupom tuszowania pedofilii