Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To pokolenie było złotem i musimy się wymyślić na nowo” — zauważa Potter

Julien Potter, dyrektor turnieju Metz, przedstawił swoje przemyślenia na temat przyszłości francuskiego tenisa po koronacji Huberta Hurkacza na Moselle Open. Zwykłe „podtrzymanie” francuskich graczy, impreza w Lotaryngii, potwierdziła, że ​​czasy były ciężkie dla the Blues. Cztery finały w 2021 r. to skromne… Dla dyrektorów turniejów też czas pomyśleć.

Ostatni weekend Moselle Open potwierdził francuskie dolegliwości tenisowe. Podobnie jak Montpellier, Marsylia czy nawet Lyon, ATP 250 Lorraine teoretycznie pozwala bluesowi zwiększyć CV. W ciągu ostatnich jedenastu edycji na listę nagród wpisali się Jo-Wilfried Tsonga, Gilles Simon, Lucas Boyle czy nawet Gael Monfils. Dwanaście lat później ten ostatni miał nadzieję, że ponownie zasmakuje finału na Arenas, ale Paryżanin został zatrzymany w półfinale z Pablo Carreno-Busta. Nic niesławnego, bo Hiszpan wyprzedza go w rankingach ATP.

W ciągu tygodnia „My Exile” obrażało media, winne, jak mówi, zniekształcenia obrazu. „Musimy powstrzymać tę sprawę z francuskim zerem” – powiedział. agresywny. Uważam, że jest trochę sucho. “

Marsylia, Halle, Gstaad, Umag i Pasta!

Suche jak rekord francuskiego Wielkiego Szlema. Z czterech trików zanotowano tylko siedemnaście zwycięstw. Głodna osobowość, zwłaszcza nieobecność Francuzów w trzeciej rundzie mistrzostw Rolanda Garrosa. Po raz pierwszy w erze otwartej!

W tym roku Francuzów, którzy doszli do finału, można policzyć na palcach jednej ręki: cztery! Pierre Hugues Herbert z Marsylii, Hugo Gaston z Gstaad, Richard Gasquet z Umagu i Ugo Humbert z Halle. Miśnia jest jedyną, która podniosła trofeum na niemieckiej murawie. Sukces miał dużą wagę, ponieważ był wart 500 punktów.

Pozostało jeszcze dziewięć mistrzostw, które Francuz będzie mógł rywalizować w niedzielę. Ale na drugim poziomie blues jest lepszy. Benjamin Ponzi, który zajmuje 64. miejsce na świecie, ale 46. w wyścigu, został liderem zespołu Challengers. W tym tygodniu w Orleanie ma szansę podnieść swoje siódme trofeum w 2021 roku, co będzie absolutnym rekordem świata.

READ  Igrzyska Olimpijskie – Tokio 2020 – Koszykówka – Francja – USA Transmisja na żywo

Gardois znajdzie krajową konkurencję z Richardem Gasquetem, Lucasem Pouille czy Ugo Humbertem. Francuz pozostał numerem 2 przez pierwsze trzy rundy i zakłócił swój program, rezygnując z udziału w Masters 1000 w Indian Wells. Jeśli ten wybór pozwoli mu zachować tytuł w Antwerpii – którego będzie bronił w połowie października – opcja zostanie zatwierdzona.

Potter: „Ugo Humbert ma tylko 23 lata, jest taki doskonały”

Julian Potter, prezes Moselle Open, rozumie, że ta zmiana pokoleniowa jest kluczowym okresem, jeśli będziemy popierać organizatorów. Powiedział RMC Sport: „Zawsze mieliśmy szczęście mieć bardzo bogaty francuski skład. Piętnaście lat temu powiedziałem:„ Skorzystajmy z tego złotego pokolenia, to niesamowite ”. „Właściwie będziemy musieli mieć inne podejście podczas komponowania naszej grupy, ale nie martwię się. Ważne jest, aby stworzyć dobry program z wielkim sprzeciwem. Wiesz, jesteśmy nadawani w stu krajach. “

Ale Julian Potter nie ukrywa, że ​​Ugo Humbert może być świetnym ambasadorem swojej gehenny. “Być może będziemy musieli się zmienić, uzyskać bardziej międzynarodową pozycję, ale mamy Ugo… ma 23 lata i wciąż można go poprawić na wiele sposobów. Możemy mieć nadzieję, że tak czy inaczej zdoła dostać się do pierwszej dziesiątki – trzy lata do chodź Plus, on jest Messinem, jest Messinem i jest wśród 15-20 najlepszych na świecie, wykonując swoją pracę prawie jak dwóch innych francuskich dwudziestoparolatków. Teraz tenis to liga. Grał, było czterech Amerykanów na 10. ..”

Julian Potter zrezygnował z kariery w lipcu 2004 roku. W tym czasie w Top 50 był tylko jeden kolor: Sebastian Grosjean. Tsonga, Monfils, Simon i Gasquet wkrótce eksplodują…