Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet został pierwszym francuskim dowódcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

To pierwszy raz dla francuskiego astronauty. Tomasz Bisket zdominować
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), stanowisko, na którym będzie pełnić odpowiedzialność do czasu powrotu na Ziemię, planowanego na listopad.

Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przejął kierownictwo od kolegi z japońskiej drużyny, Akihiko Hoshieda (JAXA), który symbolicznie wręczył mu klucz do statku kosmicznego podczas ceremonii przekazania transmitowanej na stronie internetowej statku kosmicznego. NASA.

Jego druga misja na orbicie

„Jestem dumny, że mogę tam reprezentować swój kraj”, powiedział 43-letni Thomas Bisquet, który przybył na pokład stacji kosmicznej w kwietniu podczas drugiej misji w swojej karierze. Pochwalił także po angielsku „aktywną rolę Francji w eksploracji kosmosu i lotnictwie”. “Dziękuję wszystkim decydentom, wszystkim inżynierom, wszystkim ludziom pracującym w sektorze kosmicznym. Jeśli dziś zostaniesz pierwszym kapitanem statku kosmicznego, jestem ci wiele winien” – kontynuował były pilot linii lotniczych. czas po francusku.

“Byłeś świetnym kolegą z drużyny i byłbyś świetnym przywódcą! Akihiko Hoshide, który dowodzi Międzynarodową Stacją Kosmiczną od pięciu miesięcy, powiedział mu. “Teraz moja kolej, aby spróbować wykonać dobrą robotę, utrzymując bezpieczną misję, wypełnij nasze misje operacyjne i wróć do tych, których kochamy, zdrowych i szczęśliwych”astronauta Francuzem i podziękował swojemu japońskiemu koledze za jego „wspaniałą pracę”.

Na tym stanowisku Thomas Pesquet będzie odpowiedzialny za sześciu pozostałych członków, z którymi obecnie przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (trzech Amerykanów, dwóch Rosjan i jeden Japończyk), a także trzech nowych członków przygotowujących się do startu z Bajkonuru w Kazachstanie. Aby dołączyć do stacji i nakręcić tam pierwszy film fabularny na orbicie.

Odpowiedzialny za dobrą pogodę

Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to osoba mająca na co dzień kontakt z Ziemią, która musi zapewnić właściwą realizację zadań powierzonych astronautom (eksperymenty naukowe, operacje konserwacyjne itp.), w dobrej atmosferze. W sytuacji awaryjnej, takiej jak pożar lub dekompresja, osoba ma pełne prawo do podejmowania decyzji. Zadań tych nie można porównać do latania samolotem, ponieważ stacja kosmiczna leci samodzielnie 400 km nad Ziemią, a manewry naprowadzania wykonywane są z ziemi.

READ  Noumea wierzy, że wyeliminowała dengę dzięki innowacyjnej technologii