Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet ujawnia nowe wideo z kosmosu

Zdjęcia Ziemi widziane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są niesamowite

Nigdy się nie męczymy. Francuski astronauta Thomas Pesquet udostępnił we wtorek wieczorem nowe wideo przedstawiające Ziemię widzianą z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), gdzie znajduje się od końca kwietnia. Obrazy, które przewijają się z dużą prędkością, są uderzające.

Widzimy światła miast, błyski eksplodujących w niektórych miejscach piorunów, ale też pojawiające się słońce. Wszystko pod cichą muzyką. „Rozgość się pod kocem gorącej czekolady i obserwuj, jak mija świat” – skomentował na Twitterze Thomas Pesquet.

Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Od 4 października Thomas Pesquet przejął japońskie Akihiko Hoshide Jako dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jest pierwszym francuskim astronautą na tym stanowisku. Musi dowodzić załogą składającą się z sześciu, trzech Amerykanów, dwóch Rosjan i Japończyka przez miesiąc, aż do zakończenia misji Alpha, o której zapewni płynny przebieg.

Od wtorku przyjmowany jest także francuski kosmonauta Anton Szkaplerow, któremu towarzyszą aktorka Julia Peresild i reżyser Klim Shipenko. Spędzą dziesięć dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wykonają sekwencje filmowe.

READ  Star Rain: Jak oglądasz noc Orionids od czwartku do piątku?