Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: BioNTech planuje ulepszyć swoją szczepionkę przeciwko ryzyku bardziej agresywnych wariantów

podstawowy
Dyrektor generalny BioNTech Laboratories, który był zaangażowany w produkcję szczepionki Pfizera przeciwko Covid-19, spodziewa się „aktualizacji” szczepionki w 2022 roku. Uğur Şahin wskazuje na możliwość nowej kampanii szczepień w przyszłym roku w celu zwalczania nowych, bardziej zjadliwych warianty.

Czy szczepionki zostaną „zaktualizowane”? Prezes i dyrektor generalny Moderna Stefan Bancel przewidział to zjawisko pod koniec września ubiegłego roku: nie zawahał się przybliżyć szczepionki do iPhone’a: ​​„Produkt o wielu zastosowaniach z corocznymi aktualizacjami. Każdego roku będziemy dostosowywać się do szczepów roku – powiedział prezes. I kontynuacja: „Każdego roku chcemy dodawać więcej wirusów, dodając aplikację do Twojego iPhone’a”.

Przeczytaj także:
Covid-19: Szczepionka Pfizer jest skuteczna przeciwko ciężkim postaciom przez co najmniej 6 miesięcy

Tym razem pokazuje się prezes BioNTech Laboratories. w kolumnach KapitałOszacował, że wkrótce konieczna będzie „aktualizacja” szczepionki opracowanej przez jego laboratoria z firmą Pfizer.

Nowa kampania szczepień w 2022 roku?

Uğur Şahin ogłosił tę Szczepionkę 2.0 na połowę 2022 r. Celem jest między innymi zajęcie się potencjalnymi nowymi wariantami Covid-19, które są bardziej odporne na szczepionki. „W tym roku inna szczepionka absolutnie nie jest konieczna”, mówi dyrektor generalny w Columns czasy finansowe. Ale do połowy przyszłego roku sytuacja może być inna. To ciągły rozwój, który dopiero raczkuje”.

Przeczytaj także:
Covid-19: Dowiedz się, dzięki nowemu badaniu, jak długo działa szczepionka Pfizer

Dyrektor generalny twierdzi, że istniejące szczepionki mogą stać się przestarzałe i nieskuteczne wobec bardziej agresywnych wariantów Covid-19. Ugur Sahin szczerze wskazuje na potencjalną potrzebę wznowienia nowej kampanii szczepień w przyszłym roku.

READ  Rosja kręci swój pierwszy film w kosmosie