Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja wysyła ekipę do nakręcenia pierwszego filmu fabularnego w kosmosie

Jeśli obrazy zawsze towarzyszyły misjom kosmicznym – od pierwszych kroków na Księżycu w 1969 roku po wpisy na portalach społecznościowych francuskiego astronauty Thomasa Pesqueta – to nigdy nie nakręcono filmu fabularnego w poprzek linii Karmana. Wtorkowy poranek 5 października rosyjska aktorka i reżyserka po latach rozczarowań po raz pierwszy w historii filmu fabularnego w Astronomii wyruszyła do realizacji pierwszego w historii filmu fabularnego, zdobywając tym samym symboliczne punkty amerykańskim konkurentom. Stawką jest wypchnięcie projektu filmowego w kosmos z Tomem Cruisem, którego harmonogram nie jest znany.

W towarzystwie doświadczonej kosmonautki, 37-letniej aktorki Julii Peresild i 38-letniego reżysera Klima Czebenko, polecieli na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na pokładzie rakiety Sojuz z rosyjskiego kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, który zadokował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około trzech godzin po starcie. Według zdjęć opublikowanych przez rosyjską agencję kosmiczną Roscosmos zespół wszedł następnie na stację orbitalną około godziny 15:00. „Wszystko było dziś dla mnie nowe (…). Mam wrażenie snu.”Aktorka powiedziała w krótkim przemówieniu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej transmitowanej przez rosyjską agencję kosmiczną Roscosmos. Zespół ma dwanaście dni na nakręcenie materiału satelitarnego do filmu wstępnie zatytułowanego wyzwanie, firma, której budżet jest utrzymywany w tajemnicy, i pojawia się lekarz, którego misją jest uratowanie astronauty.

Reżyser i aktorka pojawili się zrelaksowani na poniedziałkowej konferencji prasowej. Ten pierwszy film fabularny w kosmosie będzie miał wartość” ekspertyza “Doceniono Chipenko, który zajmie się kamerą, makijażem i oświetleniem w wąskiej przestrzeni rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Nie mam do kogo się zwrócić po radę. Nie mam fotografa, który by spytał, jak fotografować w świetle iluminatora »Don jest.

Zdobądź punkt przeciwko amerykańskiemu przeciwnikowi

Poza tą pierwszą techniczną podróżą ta podróż powinna pozwolić Moskwie na zdobycie punktu przeciwko amerykańskiemu rywalowi w kontekście wzmożonych napięć. Dla rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos film powinien przywrócić reputację nadszarpniętą przez skandale korupcyjne, seryjne przerwy w dostawie prądu i utratę lukratywnego monopolu na loty załogowe na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wpis Space X, Elon Musk w zarządzaniu. Dla Roskosmosu chodzi o to „Zwycięstwo nad NASA i Space X” Oparte na „Rozpraszanie” [vis-à-vis de ses] Problemy “powiedział politolog Konstantin Kalachev.

READ  Siły Powietrzne USA chcą przesyłać energię słoneczną z kosmosu na Ziemię (wideo)
Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Turystyka kosmiczna na wyrzutni

A rosyjska agencja nagle ujawniła swój projekt filmowy w 2020 roku, po ogłoszeniu projektu filmowego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z gwiazdą sagi, Tomem Cruisem. Niewykonalna misja. Dwaj pierwsi podróżnicy w kosmosie, bohaterowie rosyjskiego kina, przeszli szybkie szkolenie, aby nauczyć się wytrzymać gwałtowne przyspieszenie podczas startu lub poruszania się w stanie zerowej grawitacji.

Rosja zamierza więc dołączyć do wyścigu turystyki kosmicznej, który w ostatnich miesiącach przyspieszył wraz z lotami amerykańskich i brytyjskich miliarderów Jeffa Bezosa i Richarda Bransona. A więc w grudniu powinien wypchnąć japońskiego miliardera w kosmos.

Rozszyfrowanie: Jeff Bezos, Richard Branson, Elon Musk: Bitwa miliardera w kosmosie

Wśród innych ambicji Roskosmosu jest stworzenie rosyjskiej stacji kosmicznej i rosyjsko-chińskiej stacji na orbicie, nawet na Księżycu, po tym, jak Moskwa zdecydowała się zamknąć drzwi projektu księżycowego w Waszyngtonie, uważanego za zbyt skoncentrowany na Ameryce. Ale żaden z tych projektów nie ma jeszcze określonego budżetu ani harmonogramu.

Przeczytaj także: Turystyka kosmiczna: przestrzeń nie jest lasem

Świat z AFP