Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze zdjęcia wypasu Merkurego przez sondę Baby Colombo w ten weekend

Sonda kosmiczna BepiColombo Europejskiej i Japońskiej Agencji Kosmicznej (ESA i Jaxa) odbyła pierwszą z sześciu wizyt na Merkurym. Oto jego pierwsze zdjęcia przeniesione na Ziemię.

Była 23:34 GMT, w piątek 1On jest Październik, kiedy sonda kosmiczna BepiColombo Przejechał obok Merkurego. To jest godzina 1 34 2 października w stolicy Francji. Zdjęcia, które tu widzisz, zostały zrobione pięć minut po tym, jak przeszły bez nich w pobliżu powierzchni tej planety Atmosfera.

po, po odlatuje z ziemi i dwa z Wenus Od jej śmierci prawie trzy lata temu Jaxa iTo jest niesamowite Właśnie odbył swoją pierwszą wizytę na planecie najbliższej… Soleil, jego ostateczny cel, wokół którego na stałe się osiedli orbitowanie…5 grudnia 2025 r.

Opisane wersje tych zdjęć wykonanych podczas jego dystansu odnoszą się do najważniejszych kraterów, takich jak Lermontow, basen uderzeniowy o średnicy około 166 kilometrów. Obszar, który będziesz chciał dokładnie przestudiować BepiColomboOd początku swojej misji w 2026 roku.

Sonda kosmiczna minie dziś wieczorem Merkurego, najmniej zbadaną planetę w Układzie Słonecznym

Artykuł autorstwa Margo Abelo Opublikowano 1 października 2021

2 października, we wczesnych godzinach porannych, BepiColombo wreszcie przejdzie nad nieznaną gwiazdą, a tym samym pożądaną przez naukowców z ekspedycji europejsko-japońskiej. Ale chociaż do ponownego połączenia z Merkurym dzieli go tylko kilka godzin, sonda kosmiczna będzie musiała kontynuować nudną podróż do 2025 roku.

Pojazdy orbitalne montowane na pokładzie BepiColombo od chwili premiery 20 października 2018 r. ukończyły już kilka pojazdów mosty (przeleciał obok) planet, korzystających zasysta grawitacyjna (Raz z ziemi I Dwa razy z Wenus) w celu dotarcia do jedynej planety w Układ Słoneczny Bez atmosfery. Gdy sonda zbliży się do Merkurego, nadal musi to sobie uświadomić Sześć wiaduktów wokół ciała niebieskiego Aby wystarczająco spowolnić jego trajektorię, dopóki nie zostanie schwytany przez siłę grawitacji. Ten krótki, przypominający przeoczoną datę, jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu w okrążaniu najbliższego sąsiada Słońca i ostatecznie rozmieszczeniu zestawu narzędzi przeznaczonego do dokładnego badania najmniejszych planeta telluryczna.

READ  Podróżuj w kosmos... stąpaj twardo po ziemi!

BepiColombo zaprasza gorących planetologów na zaplanowany wywiad z Merkurym

noc 1On jest 2 października 2021 r. około godziny 1:34 we Francji (UTC +2, czas letni) sonda zbliży się Mercure, około 200 kilometrów od jego pokrytej kraterami powierzchni, aby cierpliwie rozpocząć spowolnienie. W trakcie Okno Cztery godziny później BepiColombo wykorzysta bliskość do robienia zdjęć i przeprowadzania wstępnych analiz planety. Zebrane dane zapewnią wstępny naukowy przegląd tego, co stanie się, gdy główna misja rozpocznie się w grudniu 2025 r.

Po siedmiu latach podróży i dziewięciu lotach… zbadane zostaną wszystkie aspekty Merkurego

Jak dotąd do obserwacji Merkurego zaprojektowano tylko dwie inne sondy kosmiczne: Mariner 10 (1973 do 1975) i Posłaniec (2010-2015). BepiColombo to pierwsza poza Stanami Zjednoczonymi misja Mercurial przeznaczona do mapowania i analizowania składu powierzchni planety. Od rdzenia do pole magnetyczne A grawitacja, badając jego zewnętrzną powłokę, zmobilizowała najnowszą technologię Na miejscu Pomoże naukowcom rozwikłać tajemniczą tajemnicę otaczającą jej powstawanie i ewolucję. Następny wiadukt Merkurego nie można przewidzieć do czerwca 2022 roku.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Odcinek specjalny, publikowany co 15 każdego miesiąca, zaoferuje Wam więcej informacji o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?